Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky

Žáci 4. a 5. třídy na návštěvě u myslivců v Pekle

Publikováno: 23. 6. 2024
Autor: Eva Háková

Ve čtvrtek 20. 6. výše zmíněné třídy vyrazily vláčkem směr Horní Staré Město, kde vystoupily a pěšky absolvovaly cestu směr Peklo. Zde sídlí myslivecké sdružení, které nás každoročně zve na malou exkurzi do jejich profese. Po příchodu se žáci nejprve nasvačili, následně byli rozděleni do tří skupin a začali obcházet jednotlivá stanoviště. Na prvním z nich si vyzkoušeli střelbu ze vzduchovky na terč s liškou, na druhém si vyslechli zajímavosti týkající se střelby z různých druhů zbraní. Třetí stanoviště bylo věnováno panu sokolníkovi, který nás seznámil a na vlastní oči nám ukázal jestřába lesního, povídal různé informace ze života dravců, sov, zkušenosti s touto velmi zajímavou profesí. Děti se mohly na cokoliv zeptat. Další zastavení s pány myslivci bylo spíše povídaní ze zkušeností dětí, povědomí o přírodě kolem nás. Jako poslední byl malý testík ze znalostí týkající se právě myslivosti. Na závěr byly děti odměněny opečenými buřtíky, byli vyhlášeni nejlepší z nejlepších. Poté už nás čekal pouze pěší návrat ke škole do Mladých Buků. Mnohokrát děkujeme sdružení Peklo za prima dopoledne a zase příští rok na viděnou!

Mgr. Eva Háková a kolegové D. Stejskalová a M. Novotný

Další aktuality

Městys Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
© 2024 Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů