Štafetové finále

Publikováno: 24. 5. 2024
Autor: Miloš Novotný

Finále Štafetového poháru.

Ve čtvrtek 23.5. se za účasti družstva naší školy konalo republikové finále Štafetového poháru. Už jen účast na této akci byla obrovským úspěchem. Věděli jsme, že se s nejlepšími štafetami měřit nemůžeme, ale chtěli jsme dobrým výkonem potvrdit udělení divoké karty od pořadatele na tuto soutěž, což se nám podařilo. Neskončili jsme poslední, vylepšili jsme nejlepší celkový výkon školy, štafeta na 8 x 100 m starších žáků si také zaběhla nejlepší čas za deset let konání závodu a skvěle zvládnutými předávkami nadchla diváky. A také jsme vrátili trutnovské škole ZŠ R. Frimla porážku z krajského kola. Možná nevypadá čtrnácté místo jako skvělý výsledek, ale jde o umístění mezi nejlepšími školami celé republiky, a hlavně od vysněné desáté příčky nás dělilo jen 2,4 sekundy, což bychom v možné nejlepší sestavě jistě mohli dokázat. Všichni, kteří se na našem výkonu podíleli, byť třeba jen tím, že se snažili svými výkony probojovat mezi šestnáct reprezentujících žáků, patří velké poděkování. A v dalším roce nás čeká nová výzva, probojovat se opět na republikové finále nejlepším časem v kraji. Budeme tedy muset ještě lépe trénovat a také najít nové závodníky.

MN