Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky

Přírodovědná exkurze žáků 5. ročníku do přezimovací obory s jeleny

Publikováno: 3. 3. 2024
Autor: Eva Háková

Před volným víkendem se žákům 5. ročníku naskytla možnost návštěvy přezimovací obory v Horních Lysečinách, byla by škoda toho nevyužít, a tak jsme ještě před začátkem vyučování, již v půl osmé ráno, odjížděli směr Horní Maršov. Cesta byla krátká a téměř v cíli bylo jasné, že vjíždíme do míst, kde lišky dávají dobrou noc. Krásná krkonošská krajina, jen pár chaloupek, šumění potoka, značka ideál. Před branami obory nám bylo důrazně řečeno, že pokud nebudeme dostatečně ukáznění a tiší, jeleni za námi z přilehlých lesů nesestoupí. Pánové nachystali, dle jejich slov, lesní zvěři svačinku a my netrpělivě čekali, kdy nás vyzvou a my budeme moci přejít do míst pozorovatelny. Netrvalo dlouho a mohli jsme zhlédnout něco málo přes 60 kusů jelenů, laní a kolouchů. Nádherná podívaná! Potom následovalo povídání a zodpovězení všech našich otázek panem Vávrou, který se o oboru a samotné krmení stará. Obora slouží především k tomu, aby po dobu od napadnutí prvního sněhu až po Velikonoce tato zvěř neničila lesní porost v přilehlých lesích. Návštěvu všem vřele doporučujeme, přičemž za přítomnosti sněhové pokrývky musí být podívaná ještě o něco kouzelnější.

Mgr. Eva Háková

Další aktuality

Městys Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
© 2024 Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů