Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky

Mladobucké olympijské hry

Publikováno: 28. 5. 2024
Autor: Monika Čáslavská

V rámci výuky dějepisu si žáci 6. třídy uspořádali Mladobucké olympijské hry. Starořeckých olympijských her se účastnili pouze muži, kteří sportovali nazí, takže pro naše hry byla pravidla pozměněna.

Žáci byli rozděleni do 4 skupin po 5 žácích. V první disciplíně si každý tým vymyslel svůj název, který poté napsali alfabetou. Dalšími disciplínami byly: pytloskok, pelota, třínožka a vozatajské závody. Z fotek jistě poznáte, o které disciplíny se jedná.

Po sečtení bodů ze všech disciplín si nejlépe vedli Střelci s 64 body. O tři body méně získali Hrošíci. Bronzová příčka připadla Abokům, kteří získali 45 bodů. A tzv. bramborovou medaili si vybojoval tým Olymp.

Děkuji všem účastníkům Mladobuckých olympijských her za jejich snahu a chuť zvítězit.

Další aktuality

Městys Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
© 2024 Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů