Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky

Štafetový pohár 2024

Publikováno: 26. 4. 2024
Autor: Monika Čáslavská

Ve středu 24.4. jsme již po jedenácté vkročili do akce, které se jako jedna z mála škol účastníme od jejího prvního ročníku. Štafetový pohár je běžeckou soutěží žáků prvního stupně. Sčítají se v něm časy tří štafet - 8 x 100 metrů pro žáky a žákyně 2.-3. tříd, obdobné štafety pro 4.-5. ročník a smíšené štafety na 8 x 200 metrů vždy 2 žáků a 2 žákyň z každé kategorie. Zdálo by se, že v celkovém součtu všech tří časů budou mezi jednotlivými školami velké rozdíly, ale opak je pravdou. Před dvěma lety nás od postupu z krajského kola na republikové finále dělily necelé dvě sekundy, letos jsme potřetí v řadě zvítězili v okresním kole, tentokrát o tři sekundy. Podesáté tedy postupujeme do krajského kola, ve kterém je konkurence ještě o mnoho vyšší a naše škola bývá obvykle jedinou vesnickou školou mezi těmi z velkých měst, nezřídka se sportovním zaměřením. Dvě druhá místa z posledních let nás zavazují k boji o přední místa, obzvláště proto, že vysněné republikové finále se poprvé od počátku této soutěže koná v Trutnově! Držte nám palce, 10. května budeme v Dobrušce bojovat o postup. 

MN. 

Další aktuality

Městys Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
© 2024 Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů