Branný den 2022

Publikováno: 27. 6. 2022
Autor: Forman Pavel

V pondělí 27.6.2022 byl pro děti připraven branný den. Zúčastnila se ho celá škola a dokonce se přišli podívat i bývalí žáci. A taky bylo na co se dívat.

Branný den začal nejprve nácvikem evakuace, protože došlo k požáru elektroinstalace u hlavního vchodu do školy. Ve školních chodbách se objevil hustý dým, a proto se všichni shromáždili na travnaté ploše za hřištěm:

Tam byly nahlášeny počty evakuovaných žáků. Po řádném vyvětrání školy se žáci vrátili do tříd, kde byli poučeni o správném chování v krizových situacích.

Pak bylo pro žáky připraveno v okolí školy celkem 8 stanovišť. Třídy s učiteli si je obcházely dle rozpisu. Žáci se seznámili s:

1.  Hasiči - SDH Mladé Buky

2. Orientace

3.  Zdravověda - SZŠ Trutnov

4. Hod granátem

5. Policie

6. Obratnost

7. Dovednost

8. Síla

Počasí se vydařilo, i když bylo trochu více vedro. Ale nikomu to jistě nevadilo.