Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky

CirkUff - cirkus trochu jinak

Publikováno: 3. 6. 2024
Autor: Zuzana Ševerová

V pátek 30.května jsme se třídou 3.A vyrazili v rámci trutnovského festivalu CirkUff na představení žonglérského dua Bratři v tricku. Představení probíhalo v šapitó, což byl pro některé děti nový a nevšední zážitek. Než došlo k samotnému žonglování, dozvěděli jsme se zajímavosti z historie této artistické aktivity, která sahá až do starověkého Egypta 4000 let zpět. Neméně zajímavé bylo propojení žonglování s matematikou a vesmírem. Poté přišlo to, na co všichni čekali a ještě něco navíc - žonglování se všemi možnými předměty. Tohle představení mělo prostě jiskru, vtip a pořádný náboj. Bylo hezké a přínosné vidět, co vše se dá pílí a trpělivostí naučit. Než jsme se vrátili zpět do školních lavic, tak si všichni ve třídě zkoušeli nadšeně žonglovat s tenisovými míčky.

Další aktuality

Městys Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
© 2024 Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů