Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky

Návštěva archivu 3.A

Publikováno: 20. 2. 2024
Autor: Zuzana Ševerová

V úterý 20. února vyrazili žáci 3.A do blízkého Trutnova za návštěvou okresního archivu. Vstup do badatelny měl nádech historie a starých časů. Právě o minulosti a o tom, jak lidé dříve žili se děti aktuálně učí v prvouce. Bylo velice zajímavé vidět staré, ručně psané kroniky z Trutnova a okolí na pergamenu i papíru, starodávný rodokmen obyvatel z blízké obce, nebo nejstarší dochovanou 600 let starou listinu obce Vrchlabí. Po příjemném vyprávění pana archiváře jsme se stali badateli a s velkým zájmem jsme se ponořili do minulosti. Nahlédli jsme do starých fotoalb, kde byly fotografie Sklenářovic, nebo fotografie naší školy. Na jedné z archiválií, kde byl vyobrazen Trutnov po požáru v roce 1861, jsme mohli přes lupu vidět detaily kresby. Děti nejvíce zaujaly staré listiny s pečetěmi, starodávná pečetidla a fotografie v kronikách. Pan archivář se nám po celý čas plně věnoval a trpělivě odpovídal na všechny zvídavé dětské dotazy. Návštěva archivu se všem moc líbila, přiblížila nám život v dávných dobách a s hezkým pocitem a zajímavým zážitkem jsme se vrátili zpět do školy.

Další aktuality

Městys Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
© 2024 Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů