Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky

Nevšední hudební zážitek pro starší žáky 1. stupně

Publikováno: 11. 2. 2024
Autor: Eva Háková

V pátek 9. 2. jsme společně s žáky 3., 4. a 5. třídy navštívili netradiční hudební představení S rytmem v patách, které pořádá Filharmonie Hradec Králové. Pro některé z nás to bylo první setkání s takto velkým hudebním tělesem a dovolím si říct, že splnilo a možná i předčilo naše očekávání. Děti naší školy bedlivě pozorovaly výstupy jednotlivých členů orchestru v čele s velmi milou dirigentkou, která děti uvedla do základních tajů její profese. Ukázala, jak je velmi důležité udržet správný rytmus či tempo v hudbě. Poslechli jsme si různé skladby světových i českých hudebních skladatelů. Chybět nesměla ani Vltava od Bedřicha Smetany. Nakonec i cesta autobusem se vedla v pozitivním duchu, kdy děti zpívaly cestou tam i zpět. Budeme se tedy těšit na další setkání s klasickou hudbou!

Mgr. Eva Háková a kolektiv 1. stupně

Další aktuality

Městys Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
© 2024 Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů