Návštěva ZOO ve Wroclawi

Publikováno: 9. 6. 2023
Autor: Marek Killar

V pátek 2. 6. jsme se žáky 3. a 4. třídy a několika žáky 5. třídy navštívili největší polskou zoologickou zahradu ve Wroclawi.

Ve venkovních výbězích jsme viděli mnoho známých i méně známých zvířat. Velmi se nám líbilo v pavilonu podmořského světa. Asi největší zážitek děti měly ve skleněném tunelu, kde nám nad hlavami proplouvali třeba žraloci nebo rejnoci. V obrovských vodních nádržích jsme viděli kapustňáky, obří želvy a mnoho druhů mořských ryb.

Venku jsme hodně času pobyli u tučňáků a lachtanů. Ti měli zrovna krmení, při kterém předváděli divákům, jak umí proskakovat obručí nebo si hrát s míčem.

V Zoo jsme prožili krásný den, na který určitě dlouho nezapomeneme.

Za p. uč. Hákovou, p. uč. Stejskalovou, p. asistentku Štěpánkovou a p. školníka Ondreje, který nám výlet zorganizoval, V. Šolcová.