Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky

Příměstský tábor

Publikováno: 24. 8. 2022
Autor: Forman Pavel
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky

V druhé polovině srpna proběhl již tradiční příměstský tábor při školní družině. Letos jsme v termínu 15.-19.8. putovali po Trutnovském okrese – hledali jsme poklad na jihu, dobyli rozhlednu Žaltman na východě, tvořili ve svíčkárně Rodas na západě, putovali ze severu, abychom nakonec skončili zase u nás v Mladých Bukách.

V pondělí nás čekalo hledání pokladu na hradu Břecštejn, cestou k němu jsme plnili úkoly při šipkované, nazpět jsme se vraceli válejíc sudy sjezdovkou. 

Další den jsme se vydali z Malých Svatoňovic na rozhlednu Žaltman. Po náročném výstupu a shlédnutí do krajiny Jestřebích hor jsme pokračovali přes Jestřebí boudu (kde pro nás byl připravený guláš s chlebem a borůvkové knedlíky) až do Poříčí. Tam nás z úmorného vedra vysvobodil klimatizovaný autobus. 

Odpočinkovou středu jsme se pohybovali v blízkosti základního tábora (základní školy), hráli hry, malovali na trička a sbírali v lese klestí na večerní táborový oheň, na který za námi přišli pobýt i mnozí rodiče. 

Na čtvrtek jsme byli objednaní do svíčkárny Rodas v Lánově. Děti barvily parafinové prefabrikáty různých tvarů, míchaly odstíny koupelové soli a vykrajovaly mýdla. Po improvizovaném obědě jsme skrz saharu v okolí Lánovského letiště dorazili do Vrchlabí, občerstvili se zmrzlinou a autobusem šťastně dorazili zpět do Mladých Buků. 

Páteční procházka z Horního Maršova zpět už byla jen uvolňujícím prvkem na protažení svalů po náročném týdnu. Celkem jsme nachodili cca 34 km v různém stupni převýšení.  

Děkujeme rodičům za trpělivost při nelehkém předávání informací a osazenstvu školní kuchyně za veškerou pomoc při obědech a zajištění táborového ohně.

Pavel Forman, David Pištěcký

Další aktuality

Městys Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
© 2024 Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů