Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky

Zájezd do Anglie 2023/24

Publikováno: 15. 9. 2023
Autor: Denisa Červená

Letošní školní rok 2023/24 začal školním zájezdem do Anglie. Ihned po příjezdu jsme společně prošli město Brighton, kde probíhala tři dny i výuka anglického jazyka. Navštívili jsme palác Royal Pavillion, akvárium Sea Life Centre a velmi známé molo Brighton Pier. Zájemci si mohli prohlédnout město i z věže British Airways i360, což byl opravdu krásný zážitek. Večer jsme předali děti do rodin, které už na ně netrpělivě čekaly. Velká úleva byla, když druhý den přijeli všichni nadšení a vyprávěli, jak se v rodinách mají skvěle! Druhý den nás po výuce čekala cesta do Chichesteru, kde jsme si mohli prohlédnout Chichester Cathedral a projít velmi pěkné městečko, které je plné historických budov a kde probíhaly trhy. Autobus nás poté zavezl do skanzenu Weald & Downland Open Air Museum, který nás přenesl stovky let do minulosti a mohli jsme si prohlédnout, jak se ve staré Anglii žilo. Následující den byla naplánovaná návštěva městečka Arundel a hlavně místního hradu, který je stále sídlem vévody z Norfolku a jeho historie sahá až do 11. století. Zahrady tohoto hradu jsou opravdu nádherné. Předposlední den jsme zamířili do pašeráckých jeskyní (Smugglers Adventure), kde se děti mohly seznámit se zcela odlišnou a velmi zajímavou historií pašeráků :-). Z jeskyní jsme zamířili k pláži, kde jsme se všichni mohli, po několika horkých dnech, osvěžit a užít si trochu odpočinku i v moři. Poslední den výuky dostali žáci certifikáty potvrzující absolvování kurzu a další den jsme už mohli zamířit na poslední místo – do Londýna. Cesta Londýnem začala na Greenwich krásným výhledem na město a návštěvou nultého poledníku. Lodí jsme pluli po Temži kolem Tower of London (známého hradu, který byl později používán jako vězení a jsou zde uloženy korunovační klenoty), Tower Bridge, námořních lodí a mnoho dalšího. Zájemci poté vyrazili do katedrály Westminster Abbey a ostatní se prošli kolem London Eye k Houses of Parliament a známému Big Benu.  Společně jsme pak zamířili přes Hyde Park k Buckingham Palace, který je sídlem krále Karla III. Metro nás nakonec dovezlo k muzeu voskových figurín Madam Tussauds London, které mělo u dětí také velký úspěch. Všichni se mohli vyfotit nejen se známými zpěváky, herci nebo královskou rodinou, ale i s postavami z Avangers :-). Jediné co jsme očekávali, ale nezažili, byl typický anglický deštík. Celý týden bylo 30°C. I přes horké dny a opravdu teplé počasí, jsme si to velmi užili, přivezli jsme si mnoho zážitků a budeme se těšit na další. Děkuji všem rodičům, kteří svým dětem mohli tento výlet umožnit. Touto cestou bychom také chtěly, s paní učitelkou Čáslavskou, pochválit všechny děti, protože vše skvěle zvládly! Děkujeme i kolegům ze ZŠ Horní Maršov za spolupráci :-). Velký dík také patří CESTOVNÍ KANCELÁŘI ŠKOLNÍ ZÁJEZDY, super ochotným a šikovným řidičům a skvělé průvodkyni Zdeňce Pitrunové, která nám vždy vše pomohla vyřešit k naprosté spokojenosti.

Fotky ze zájezdu vložím na rajce.net (napíšu přes Komens a pošlu i přístupový kód), můžete si tedy fotky prohlédnout a fotky s vašimi dětmi stáhnout.

Denisa Červená a Monika Čáslavská

Další aktuality

Městys Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
© 2024 Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů