Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky

Žáci 2., 3. a 5. třídy společně v Uffu

Publikováno: 30. 3. 2024
Autor: Eva Háková

V pondělí 25. března podnikli žáci třech tříd naší školy cestu za kulturou do sousedního Trutnova. Na pořadu byla Velikonoční pohádka zpracovaná dvěma pány, s nimiž jsme měli tu čest setkat se již před Vánocemi v příběhu vánočním. Hlavní postavou Velikonoční pohádky byl znovu Ježíš Kristus, tentokráte však situován do doby před jeho skonáním (ukřižováním) a následného zmrtvýchvstání. Tedy popisuje dobu velikonoční, jež je pro křesťany tou nejdůležitější. Příběh o obětování se za druhé, naději, že může být lépe. Vše je dětem předkládáno pomocí loutek, doplněno čtením řádků z bible a zpěvem písní doprovázených kytarou. Po skončení představení se děti mohly s oběma divadelníky pobavit, např. se ptaly, jak dlouho takové představení trvá nacvičit. Žáci 2. a 5. třídy také navštívili velikonoční trhy, jež se konaly v centru města. My jako nejstarší jsme ještě využili dobu strávenou v Trutnově na prozkoumání a ujištění se, zda je zdejší kostel a morový sloup na náměstí z barokní doby, o níž se právě učíme. Obojí jsme si potvrdili a po splnění všech úkolů, které jsme si ten den vytyčili, mohli odjet zpět domů.

Mgr. Eva Háková a kolektiv 1. stupně

Další aktuality

Městys Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
© 2024 Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů