Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky

Mínus na plus s Amosem

Publikováno: 21. 12. 2023
Autor: Monika Čáslavská

Žáci 9. ročníku absolvovali v úterý 19.12. program od společnosti ,,Zeptej.se" se jménem ,,Mínus na plus s Amosem", který je zaměřen na životní události Jana Amose Komenského. A jak už název napovídá, některé události můžeme hodnotit negativně, některé pozitivně. Na začátku programu si žáci připomněli život Jana Komenského a pomocí obrázků se jej pokusili uspořádat a popsat. Poté přidávali plusy či mínusy k jednotlivým životním událostem této osobnosti, podle toho, jak si mysleli, že ovlivnily samotného Jana. Tím si vytvořili předlohu pro sepsání vlastního timelinu - události, které ovlivnily jejich život, ať už negativně či pozitivně.

V druhé polovině programu si žáci na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké to je být v ,,labyrintu". Měli za úkol se dostat z jedné strany ,,labyrintu" na druhou. ,,Labyrint" v našich podmínkách představovaly rozstříhané kousky karimatky. Žáci postupně vstupovali na jednotlivé kousky a pokud šli správnou cestou, dostali signál od paní lektorky. Cesta byla pro všechny stejné, takže si pak mohli vzájemně pomáhat, ovšem pouze neverbálně.

Žáci v závěru popsali, že byl program zajímavý a doufají, že se to odrazí i na jejich soužití ve třídě.

Další aktuality

Městys Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
© 2024 Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů