Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky

Dopolední putování páťáků Trutnovem

Publikováno: 14. 12. 2023
Autor: Eva Háková

V pátek 8. 12. jsme s žáky 5. třídy vyrazili hnedle ranním vlakem směr Trutnov, kde nás čekalo spousta zábavy.

Začali jsme divadelním představením Zpátky do Betléma v Uffu. Jednalo se o představení pánů Pavla Šmída a Vojty Vrtka. Jde o setkání kejklíře a komedianta Vojtěcha se svým panem učitelem u betléma, kde si po letech tento prastarý příběh o narození Ježíška zahrají a společně prožijí. Divadlo hrají sami pánové, někdy využívají i loutky, zapojí i zpěv a kytaru. Snadno tak vtahují do děje i samotné diváky. Celkový výkon obou pánů tedy hodnotíme jako velmi zdařilý.

Po krásném kulturním zážitku se přesouváme tentokráte do prostor Staré radnice na náměstí v Trutnově. Zde navštívíme výstavu betlémů, která nám nabídne pojetí betlémů v různých jeho podobách. Zhruba po půl hodince odcházíme z další krásné akce a čeká nás poslední zastavení ve městě, kde máme možnost pokoupit malé dárky našim blízkým. Po poledni již čekáme na zpáteční vlak a s prima zážitky se těšíme na další malý výlet po okolí!

Mgr. Eva Háková

Další aktuality

Městys Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
© 2024 Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů