Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky

Školní výlet žáků 5. ročníku

Publikováno: 23. 6. 2024
Autor: Eva Háková

Jak už to tak běžně koncem školního roku bývá, nastává doba výletů a opuštění školních lavic, nejlepší formou správného zakončení roku je vícedenní výlet, a tak jsme tento rok tak učinili a vydali se na třídenní výlet do Strážného v Krkonoších. Těšení bylo veliké, nic tedy nestálo v cestě v pondělí 17. 6. ráno před 9. hodinou autobusem vyrazit. Cesta krátká, pohodová, a proto jsme již v 10 hodin stáli na náměstí ve Strážném. Následovalo ubytování v blízkém penzionu, průzkum pokojů a poté již návštěva místního nádherného dětského hřiště a malá procházka po okolí ještě před obědem. Po obědě jsme vyrazili na malou obhlídku Strážného, avšak ani hodinku netrvalo a snesla se obrovská průtrž, která nás rychlým krokem zahnala zpět na ubytování. Ta byla vystřídána slunečními paprsky, kdy jsme znovu vyšli a testovali místní točenou zmrzlinu a citronádu, mňamka. Znovu déšť a tedy pohoda na pokojích. Po večeři pak společná hra: město, jméno, zvíře, …, při níž jsme se u odpovědí mnohdy hodně nasmáli. A konečně spánek, který byl velmi důležitý, protože všichni tušili, že nás další den čeká celodenní výlet po vršcích hor. Předpověď po probuzení nenaznačovala žádné srážky, a proto jsme mohli s klidným srdcem po snídani vyrazit. Času na překonání naplánované trasy bylo dost, nebylo kam spěchat, i to možná sehrálo roli v tak prima vycházce po horách, která se nám naskytla. Trasa vedla přes Hříběcí boudu, dále směr Friesovy boudy, následně přes Pláně a pomalu přes Šestidomí zpět k našemu hostiteli ve Strážném. Nádhernou odměnou za krásných 22 ujitých kilometrů byly neskutečné výhledy do okolí, viděli jsme Černou horu, Sněžku, a dokonce i Ještěd. Cestu pak završila sladká tečka v podobě domácích nanuků od místní rodiny, která se výrobou ledových nanuků z pravého ovoce zabývá. A ještě lepší pak možná návštěva bazénu u našeho penzionu. Večeře byla také vydatná a zasloužená vzhledem k tolika ušlapaným kilometrům. Velká poklona všem, kteří se mnou a kolegyní Danou tento výšlap absolvovali! Ve středu pak už jen sbalení našich věcí zpět do velkých krosen a hurá za rodinkami domů. Věřím a doufám, že na tento společný výlet děti jen tak nezapomenou. Blíží se nám poslední školní týden, tak ať si jej náležitě užijeme. Krásné léto všem!

Mgr. Eva Háková a kolegyně D. Stejskalová

Další aktuality

Městys Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
© 2024 Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů