Den matek 2024

Publikováno: 16. 5. 2024
Autor: Marek Killar

V úterý 14.5. jsme si odpolední čas užívali ve znamení Dne matek.

Pro maminky s dětmi bylo připraveno 5 dílniček, kde si společně mohly vyrobit obrázky, přáníčka nebo sluníčko z CD.

Ve školní kuchyňce bylo připravené pečení sušenek, zdobení slaných a sladkých jednohubek v podobě zvířátek, či vykrajování soviček a krabů z jablíček. Fantazii se však meze nekladly.

Ve školní dílně se vyráběla dřevěná kytička nebo sluníčko.

Součástí této akce byly  „otevřené dveře“ i do dalších tříd. V přírodopisně byly k vyzkoušení pokusy z biologie a fyziky. V učebně angličtiny, výpočetní techniky si děti s maminkami zasoutěžily v aktivitách na  interaktivní tabuli, zahrály hry na PC a v tělocvičně si poměřily síly při střelbě na cíl, v překážkové dráze či při orientačním běhu.

No a jak už jsem si zvykli, nechybělo ani výborné občerstvení od našich kuchařek. Moc děkujeme.

Všem maminkám a dětem děkujeme za hojnou účast a našim kolegům a kolegyním za báječnou spolupráci.

Budeme se těšit na další akci.

Mgr. D. Stejskalová