
Na konci května se v Úpici na ZŠ Lány uskutečnilo okresní kolo atletického trojboje. Ve čtvrtek 28.5. změřili své síly žáci a žákyně 2.-3. tříd, o den později pak svá klání absolvovali soutěžící ze 4.-5.tříd. Soutěž sestává ze tří atletických disciplín – běhu na 50 m, skoku do dálky a hodu míčkem. Soutěží čtyřčlenné družstvo dvou chlapců a dvou dívek, které společně po absolvování individuálních disciplín ještě odběhne štafetu na 4 x 60 m. Škola může do závodu postavit dvě svá družstva. V mladší kategorii jsme tedy měli družstvo složené pouze z druháků, kteří obsadili osmé místo, jejich o rok starší spolužáci vybojovali velmi dobré třetí místo. Na stupních vítězů jednotlivců byl na třetím místě také Jirka Dostál. Ve starší kategorii skončilo naše družstvo na krásném druhém místě a na druhém místě v jednotlivcích byla také Ema Krajčová, kterou na třetí místo doprovodila Veronika Spurná. Druhé naše družstvo bylo klasifikováno jako čtvrté, ač vlastně závodilo mimo soutěž, protože proti pravidlům bylo složeno pouze z dívek a dvě z nich tedy závodily s chlapci. Opět se nám totiž před soutěží zranili ti, se kterými jsme na závod počítali. Vzhledem k umístění jsme mohli odjet na krajské kolo, ale vzhledem k velmi špatnému počasí, nemožnosti tréninku a při vědomí bodového odstupu od dalších postoupivších družstev jsme do Hradce Králové neodjeli. Zkusíme potrénovat do příštího roku především hod míčkem a skok do dálky. Viděli jsme, jakých výkonů dosahovali soutěžící z Úpice.
MN.






Text: Mgr. Miloš Novotný










