
V pondělí 15. června vyrazili žáci druhé a třetí třídy na společný třídenní výlet na Benecko v Krkonoších. Po počáteční cestě autobusem „tour de Krkonoše“ jsme úspěšně dorazili na 12. hodinu do Penzionu Sůva, kde nás čekal výborný oběd. Poté následovalo vybalení našich zavazadel, povlečení ložního prádla, pro většinu dětí asi disciplína, kterou dělaly poprvé. Ještě, že jim byly nápomocny paní učitelky a paní asistentky. Ale vše se nakonec zvládlo a mohli jsme vyrazit na první výšlap, cíl: Žalý. Po zvládnutí cesty loukami a lesem nás čekali krásné výhledy do okolí. Po cestě byl v dáli vidět dokonce i Ještěd nebo hrad Bezděz. Krásné výhledy do okolí, jen co je pravda. Po návratu na ubytování nám pan kuchař připravil výborný sladký perník, do dětí doslova padal. Následovala večeře a pak půlhodinkové zpívání s kytarou. Dobrá tečka za prvním dnem a po krátké spršce se mohlo jít spát. Den druhý odstartoval bohatou snídaní, každý si vzal, co mu bylo po chuti. Kolem desáté jsme opět všichni společně vyrazili na delší výlet, cíl: zřícenina hradu Štěpanice. Cesta hezky ubíhala, podél cesty mohly děti plnit různé herní úkoly, kilometry v nohách ubíhaly, a my se blížili k cíli. U zříceniny hradu Štěpanice jsme hodinku pobyli, děti se proběhly, naobědvaly řízečkem a mohly pokračovat ve zpáteční cestě. V jednu dobu nám byl v zádech déšť, ale rychlou svižnou chůzí jsme mu naštěstí téměř utekli. Chybělo nám pár kroků a začalo poprchat, déšť se spustil až po našem příchodu na penzion, malý odpočinek a poté sladká odměna v podobě zmrzliny. Následně pobyt venku na louce, hry, pohoda. Před usnutím pak pyžamová párty a jde se do hajan. Třetí den balení kufrů a jedeme s mnoha zážitky domů! Těšíme se i na další putování po horách 😊
E. Háková, V. Šolcová, A. Pavlínková, P. Nováková
Text: Mgr. Eva Háková
Foto: Eva Háková a Alena Pavlínková
Fotogalerii najdete ZDE.










