Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky

Výlet 1.A do Špindlerova Mlýna

Publikováno: 4. 7. 2023
Autor: David Pištěcký

Na sklonku školního roku, v čase úklidu tříd a procházek po okolních lukách a lesích, se první třída vydala do Špindlerova Mlýna na třídenní výlet. Penzion Horalka nacházející se cca 2 km do kopce nad městem nás hýčkal příjemným zázemím a usměvavými provozovateli. Po příjezdu a výborné svíčkové jsme se vydali na výstup tzv. „Mechovou pěšinkou“, která nás dovedla až na Pláně, kde děti dováděly na trampolíně, houpačce, s nádržkou na vodu – to vše s úžasnou scenérií okolních hor. Po návratu zbyl čas i na osvěžení v bazénu.

Druhý den byl ve znamení celodenního výletu, tedy cesta z kopce do Špindlu a autobusem k Erlebachově boudě. Po nakrmení místních poníků jsme si od ní vykračovali po žluté značce k „Čertově strouze“ a po kamenité stezce podél kaskád k Boudě u Bílého Labe, kam nás táhla vidina nanuků. Po svačině už jen dojít kus cesty do města, nakoupit pohledy, potřebné i nepotřebné maličkosti a hurá na Horalku! Ani průtrž mračen nás neodradila od výstupu v dešti, děti vše statečně zvládly a po rozvěšení mokrých věcí na sušáky jsme si k večeři vychutnali úžasné borůvkové knedlíky.

Poslední den jsme se dopoledne prošli k Labské přehradě a zpět, obědem se rozloučili s příjemným prostředím a následným sestupem do města zakončili návštěvu zajímavého koutu Krkonoš. Cesta zpět proběhla bez problémů a natěšení rodiče i děti na zastávce Mladé Buky, rozcestí nás ujistili, že takové výlety mají smysl.   

Další aktuality

Městys Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
© 2024 Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů