Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky

Městská knihovna Trutnov

Publikováno: 19. 1. 2024
Autor: Monika Hofmannová

V rámci hodin literatury jsme v pátek 19. ledna 2024 s šesťáky navštívili Městskou knihovnu v Trutnově.

Po milém úvodním přivítání jsme si vyslechli, jak knihovna funguje, kolik má poboček, jak se knihy řadí podle žánrů, autorů a jak literaturu dělíme. Dále se děti dozvěděly, jak se nazývá nejmenší a největší kniha. Nejen tyto informace děti zaujaly, paní knihovnici zaplavily spoustou zvídavých dotazů. Na závěr si  celé dětské oddělení mohly samy projít a prohlédnout knihy dle svého uvážení. Mnozí se i do prohlížených knih se zaujetím začetli. Pro většinu dětí byla návštěva knihovny premiérou, pevně věříme, že se do knihovny dříve či později vrátí. Čtení knih dětem otevírá brány vědění, rozšiřuje obzory a v neposlední řadě podporuje fantazii.

Petra Nováková, Monika Hofmannová

Další aktuality

Městys Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
© 2024 Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů