Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky

Chemické divadlo v ZŠ

Publikováno: 21. 2. 2023
Autor: David Pištěcký

V pondělí 20.2. se v naší škole děly věci… Přijela k nám paní Květa Stejskalová z Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského v Praze a předvedla nám chemické divadlo (zkráceně Chemdidlo) „Posviť si citronem na duhu“. Naše čtyři nejmladší třídy se při něm seznámily s chemickým náčiním, zásadami bezpečnosti při práci s chemikáliemi a dokonce zjistily, jak pomocí citronu rozsvítit diodu!

Velice děkujeme za zajímavý příspěvek k popularizaci vědy mezi dětmi a těšíme se zase někdy příště na další zajímavé pokusy.

Odkaz na pořad pro děti: http://www.3nastroje.cz/detail.php?p=33

Další aktuality

Městys Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
© 2024 Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů