Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky

Příměstský tábor, srpen 2023

Publikováno: 28. 8. 2023
Autor: David Pištěcký

S koncem prázdnin nastal čas na tradiční příměstský tábor při školní družině naší školy.

Během týdne se 23 statečných vydalo po stopách fáborů při šipkované, dokud nenašli poklad, hledali po celé škole ukryté papírky se slovy, ze kterých následně tvořili příběh a kreslili obrázky, pekli muffiny a malovali prstovými barvami, dováděli ve družině a v tělocvičně.

Rozděleni na polovinu se coby 2 skupiny dva dny za sebou vydali na Pomezní boudy, kde ve tvořivé dílně „Nadechni se“ oblékali smaltované hrníčky do barevné skloviny roztodivnými tvary a obrazy.

Čtvrtek patřil šipkované doslova ze školy až do Trutnova (do hry se zapojilo i místní informační centrum), na konci bojovky děti ulovily malou svačinu a po opečení buřtů se skupina vydala z lesoparku parným městem zpět na cestu do školy.

Vrcholem na závěr byl polovýstup na Sněžku (lanovka nás vyplivla na Růžové hoře) a sestup Obřím dolem zpět do Pece pod Sněžkou. Na hřebeni nás ovál silný vítr a cestou zpět vzdoroval nedávno vymknutý kotník, nakonec jsme stihli i autobus a šťastně dorazili do Mladých Buků.  

Příští rok na viděnou!

Imrišková Alena, Nováková Petra, Forman Pavel, Pištěcký David

Další aktuality

Městys Mladé Buky
Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky
© 2024 Základní škola a mateřská škola, Mladé Buky | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů