Aktuality

Nabídka levného lyžování pro 2.stupeň ZŠ

přidáno: , autor: Marek Killar
Už několik let naše škola nabízí možnost levného lyžování (50,- Kč/2 hod) v Areálu Mladé Buky.

Stačí se přihlásit u paní učitelky E. Obručové, která pravidelně každý čtvrtek od 14.00 - 16.00 hod se zájemci lyžuje.

Neváhejte a přihlašte se. 

Podmínky (nejen finanční) jsou teď vynikající!


Mám chytré tělo

přidáno: 18. 1. 2019 2:48, autor: Marek KillarV pátek 18.1. k nám do školy už podruhé zavítal p. Zezula se svým fyzikálně - přírodopisně - preventivním pořadem Mám chytré tělo


Pořad byl připraven pro žáky 3. - 9.ročníku a trval asi 1,5 hodiny, při kterém bylo použito velké množství názorných pomůcek a bylo do něho zapojeno 10 dobrovolníků z řad žáků:


Autor programu žákům za pomoci vlastnoručně vyrobených pomůcek předvedl fungování lidského těla a také to, co probíhá v našem mozku při prožívání různých pocitů – strach, radost, či stres. 

Z názorných pomůcek použil srdce, plíce, trávicí ústrojí, játra, ledviny, krevní oběh, svaly a kosti, řízení organizmu: nervy a hormony. Všechny propojené v jeden fungující celek. 

Pořad byl velmi inspirativní, zábavný a hodinka a půl utekla velmi rychle. 


Dobrovolná domácí LP z fyziky (motory) - 8.ročník

přidáno: 17. 1. 2019 4:36, autor: Marek Killar


 

 

Níže je ke stažení a vypracování dobrovolná domácí laboratorní práce pro 8.ročník na téma "Motory".

Dobrovolná domácí LP z fyziky (krystalizace) - 8.ročník

přidáno: 17. 1. 2019 4:34, autor: Marek Killar


 

Níže naleznete protokol k vypracování domácí laboratorní práce pro 8.ročník na téma "Krystalizace".

 

Na odevzdání je týden, neboť je doma nutné krystaly nejprve "vypěstovat".

Tříkrálová sbírka 2019

přidáno: 14. 1. 2019 3:12, autor: Marek KillarI  v letošním roce jsme se ve škole  tradičně zapojili do Tříkrálové sbírky organizované Charitou České republiky. Žáci  

4.A a 5.A vytvořili „Královské trojice“ a žáci 9. třídy jim vytvořili doprovod a se zpěvem se vydali do naší obce na koledu. 


Všichni se zúčastnili dobrovolně a patří jim velké poděkování.  


Celkově jsme vybrali od obyvatel Mladých Buků částku 8 160,- Kč, což je velmi pěkný výsledek. 


Velmi děkujeme všem, kteří přispěli na charitativní činnost!


Domácí experiment - fyzika 7.ročník

přidáno: 8. 1. 2019 2:25, autor: Marek Killar
 
Níže si můžete stáhnout a vypracovat domácí experiment nazvaný „Měření tlaku".

Ohlédnutí za koncem roku

přidáno: 7. 1. 2019 3:24, autor: Jana Jeníková

Padá, padá snížek tiše …

Na konci roku Mikuláš opět zaklepal na dveře naší mateřské školy a přivedl s sebou spoustu andělů i čertů … „vždycky z dobrot radost máš, když ti je dá Mikuláš“.

A začaly velké přípravy a nacvičování na třídní besídky, jedna byla čertovská a dvě vánoční. Děti byly na tu slávu, kdy nás přijdou navštívit rodiče, obrovsky natěšené. Měly nachystané dárečky (keramické svícny), které samy vyrobily. Věříme, že děti svými vystoupeními rodiče moc potěšily.

Během prosince se zazpívalo a zahrálo mnoho koled a poslechlo mnoho vánočních pohádek, které všem umožnily rozvinout povědomí o důležitých lidských hodnotách (úcta, pokora, obdarování, souznění) a společně v tomto duchu sdílet atmosféru předvánočního období.


Přejeme všem krásný nový rok.
Vánoční ZOO

přidáno: 4. 1. 2019 2:10, autor: Marek Killar   [ aktualizováno 7. 1. 2019 4:14 ]


V posledním týdnu před Vánoci, ve čtvrtek 20. 12., vyrazili žáci z 1. a 2. třídy na výlet do zoologické zahrady ve Dvoře Králové na akci „Vánoční ZOO“. Návštěvě předcházela řádná příprava vánoční výzdoby, která zaručovala žákům zvýhodněné vstupné. Ozdoby se oběma třídám velmi povedly.

Po přípravě následovala samotná návštěva. Počasí na nás bylo shovívavé, nepršelo, jak bylo v minulých letech v období Vánoc zvykem, nebyl ale ani žádný velký mráz. Hned u vchodu se nás ujala paní průvodkyně, která nás seznámila ve zkratce se základními informace o této vánoční akci a informovala nás, kde můžeme své pečlivě připravené ozdoby umístit. Poté následovala přestávka na svačinu a velké nakupování u stánků s občerstvením. Následně nás čekal těžší úkol – najít ten správný strom pro ozdoby. Naštěstí jsme takový vhodný strom našli rychle a to u výběhu slonů, které jsme mohli vidět dokonce i venku. Venku se nám podařilo vidět i nosorožce a velbloudy. Prošli jsme několik vnitřních pavilonů, kde jsme se mohli trochu ohřát. Výlet jsme završili na hřišti u oblíbených surikat, kde byla velká možnost za různé suvenýry utratit poslední penízky, které děti od rodičů dostaly.
Myslím si, že jsme si všichni, nejen děti, krásně zpříjemnili předvánoční čas a opět se o trochu více naladili na nadcházející Vánoce. Doufám, že tuto akci budeme moci příští rok zopakovat.

Za kolektiv pedagogů 1.A a 2.A, Mgr. Adéla Petrová

 

DĚKUJI VÁM VŠEM ZA DOSAVADNÍ SPOLUPRÁCI A PŘEJI VÁM CO NEJHEZČÍ ROK 2019Začínáme 3.1.2019

přidáno: 30. 12. 2018 1:09, autor: Marek KillarZačátek vyučování v roce 2019 začíná ve čtvrtek 3.ledna 2019 od 8.00 h.

Vánoční laťka 2018

přidáno: 21. 12. 2018 3:45, autor: Marek Killar   [ aktualizováno 21. 12. 2018 6:55 ]


Už je zvykem, že poslední školní den v roce probíhá tradiční předvánoční sportovní akce - vánoční laťka. Koná se pravidelně

už od roku 2005. Soutěží se vždy ve 3 různých kategoriích (3.-5.třída, 6.-7.třída a 8.-9.třída), chlapci a dívky zvlášť.


Soutěžící se snaží překonat rekordy školy, ale i sami sebe. I letos laťka probíhala dle pečlivě připraveného harmonogramu

pana učitele Novotného. Nejprve soutěžil první stupeň:

 

Celkové výsledky:

............................................................................................................................................................................................................

Po skončení této soutěže nastoupili žáci 2.stupně. Nejprve proběhla soutěž žáků 6. a 7.tříd. Poté nastoupili ti nejstarší.
Bojovalo se o každý centimetr, ale vyhrát mohl vždy jen jeden:
1-10 of 24