Dobrovolná domácí laboratorní práce - 6.ročník (kalendář)

přidáno: 16. 11. 2018 1:35, autor: Marek Killar

Níže si můžete stáhnout, vypracovat a vytisknout dobrovolnou domácí laboratorní práci na téma KALENDÁŘ.

Dobrovolná domácí laboratorní práce (téma: čas) - 6.ročník

přidáno: 16. 11. 2018 1:31, autor: Marek Killar

Soubory níže si můžete stáhnout, vytisknout (nejlépe barevně) a poté sestavit:

a) sluneční hodiny (soubory Vystřihovánka-slunečních_hodin.pdf a Vystřihovánka-slunečních_hodin1.pdf)

b) časová pásma (soubor Vystřihovánka_časová_pásma.pdf)

Vše je nutné přinést nejpozději do pátku 23.11.2018 na hodinu fyziky.

Heuristika v 7.třídě - siloměr

přidáno: 15. 11. 2018 22:58, autor: Marek Killar

Žáci 7.ročníku měli k určitému datu přinést pomůcku (SILOMĚR), která se týkala probíraného tématu.

Pomůcku v termínu přinesli 2 žáci.

Nejprve předvedli funkčnost a potom nám řekli pár slov o konstrukci.

1.místo: Jánský Stanislav

2.místo: Terpitko Aleš

Dobrovolný domácí experiment z fyziky pro 7.ročník

přidáno: 15. 11. 2018 1:41, autor: Marek Killar

V příloze najdete možnost vypracovat domácí experiment z fyziky na téma TĚŽIŠTĚ.

Nezapomeňte vypracovat a odevzdat či poslat protokol a přinést oba dva podlepené obrázky.

Dobrovolná domácí laboratorní práce (tepelná výměna) - 8.ročník

přidáno: 13. 11. 2018 3:31, autor: Marek Killar

V příloze najdete dobrovolnou domácí laboratorní práci z fyziky pro 8.ročník na téma TEPELNÁ VÝMĚNA.

Přírodovědná gramotnost - testování

přidáno: 13. 11. 2018 3:29, autor: Marek Killar

Česká školní inspekce provádí celkem pravidelné testování žáků všech typů škol.

Naše škola byla už vícekrát poctěna touto možností.

Letos se na nás opět usmálo štěstí, protože jsme byli zařazeni do tzv. Výběrového zjišťování výsledků vzdělávání - podzim 2018. Zjišťování bylo zaměřeno mj. na výsledky žáků 4., 6., 8. a 9. ročníku ZŠ. Sledovanými oblastmi byla jazyková gramotnost, přírodovědná gramotnost, informační gramotnost a témata související s dopravní výchovou. V každé zařazené škole byly zjišťovány výsledky žáků či studentů pouze jednoho z uvedených ročníků a pouze v jedné z uvedených oblastí.

Na naši školu vyšla přírodovědná gramotnost a testovanou třídou byla 8.A.

Testování proběhlo v úterý 13.11.2018 pomocí inspekčního systému elektronického testování InspIS SET:

Halloween ve 2. oddělení ŠD

přidáno: 12. 11. 2018 2:36, autor: Marek Killar

V pondělí 5.11.2018 si děti ve školní družině užily Halloween. Některé si donesly vlastní masky a některé si je vyrobily v družině. Dozvěděly se, co je to Halloween, v tělocvičně si zahrály hry a dostaly i speciální halloweenské dobroty.

vychovatelka Petra Nováková

Koncert pro žáky

přidáno: 9. 11. 2018 2:15, autor: Marek Killar

Ve středu 7.listopadu byli žáci 1.- 4.třídy na koncertu folkové kapely Nezmaři:

Děti se seznámily nenásilným způsobem a názornými ukázkami s tím, kde se písničky vlastně vzaly, jak vznikaly lidové písně i ty současné.

Někteří žáci z našich tříd měli možnost si s kapelou zazpívat na jednom pódiu a předvést své pěvecké schopnosti.

Koncert se vydařil a žáci odcházeli s pocitem, že zpívat a veselit se může opravdu každý.

Mgr. Marcela Sedlaříková

Dobrovolná domácí laboratorní práce - 6.ročník (hmotnost)

přidáno: 8. 11. 2018 4:33, autor: Marek Killar

V příloze si můžete stáhnout a vypracovat dobrovolnou domácí laboratorní práci. Nutno kliknout na šipku vpravo dole!

Říjen v mateřské škole

přidáno: 5. 11. 2018 22:56, autor: Jana Jeníková

Předškoláci ze Sluníček přivítali na úřadě nové občánky do života. Společně si upekli závin a užili si podzimní slavnost plnou her a soutěží. Poprvé šli cvičit do velké tělocvičny ZŠ a začali plnit úkoly v novém sešitě Nivea. Broučci si povídali o stromech, větru, podzimním počasí a přípravě živočichů na zimu. Sovičky si užívali podzimní krajiny. Pozorovali barevnost podzimu. Hráli si s draky, lezli s kominíky do výšek, aby nás zima se zanešeným komínem nepřekvapila a hráli s ovocem a zeleninou. Navštívili taktéž tělocvičnu v ZŠ a také obhlédli okolní hřiště.  Na závěr měsíce se předškoláci seznámili se životem netopýrů na semináři KRNAP. A v posledních dnech se ve všech třídách dlabaly dýně a předškoláci tvořili výzdobu na zahradní slavnost: "Kouzelný Halloween".

FOTOGALERIE za říjen