Aktuality

Hurá na prázdniny

přidáno: 10. 7. 2018 4:08, autor: Jana Jeníková
Zazvonil zvonec a školního roku je konec.

Během tohoto roku jsme měli všichni moc práce. Dokončovaly se prostory v  mateřské škole a dopracovávala se zahrada. Velká práce, kterou jsme museli vynaložit při nastěhování a úklidu prostorů, abychom se co nejrychleji nastěhovali a užívali krásně barevných prostorů, nás stála mnoho sil. Proto jsme my, zaměstnanci, vděční za veškeré ocenění, které se nám dostalo od Vás rodičů. Nesmírně si toho vážíme a těšíme se na další spolupráci v novém školním roce.Výlet 6.A

přidáno: 3. 7. 2018 0:37, autor: Marek Killar


Šestá třída letos vyrazila na výlet do Mostku. Téma výletu bylo – INDIÁNI. V kempu už na nás čekala paní učitelka a připravený totem, na který si každý napsal svou přezdívku. Nesměly nám chybět ani čelenky s peřím, proto jsme se hned další den ráno vrhli na jejich výrobu. Poté jsme vyrazili na delší výpravu, kde jsme hráli na schovávanou, stříleli prakem a nakonec jsme si zkusili i chození naboso. Druhý den jsme vyráběli lapače snů, které se všem moc povedly. Odpoledne nechyběla vodní bitva, hry a také šifrování zpráv, které nám pomohly najít (při noční výpravě) zlatý poklad. Každý den jsme si užívali koupání, opékání nebo grilování. Bylo to prostě SUPER 😊 !!!

Více fotek na: https://dencer.rajce.idnes.cz/Vylet_6.A_2018/

ŽÁCI 6.ARozloučení s 9.A

přidáno: 29. 6. 2018 3:42, autor: Marek Killar   [ aktualizováno 29. 6. 2018 3:43 ]
Ve čtvrtek 28.6.2018 proběhlo na Úřadě městyse Mladé Buky slavnostní předání vysvědčení žákům 9.třídy:


A poslední školní den (29.6.2018) proběhlo ve školní jídelně rozloučení s deváťáky. Zúčastnili se všichni pozvaní hosté, tj zaměstnanci školy i bývalí učitelé této třídy. Nechyběli ani současní žáci školy.

 

Po úvodním proslovu třídní učitelky E. Obručové si slovo vzali 2 zástupci třídy a jmenovitě se rozloučili se všemi, kteří je za 9 let jejich školní docházky provázeli. 

Nakonec došlo ke vzájemnému rozloučení, občas upadla i nějaká slzička, ale nakonec se všichni zúčastnění rozešli spokojeně na prázdniny.


Výlet 1. třídy

přidáno: 27. 6. 2018 8:43, autor: Vlasta Šolcová   [ aktualizováno 27. 6. 2018 22:42 ]

Ve středu 27. 6. odjeli prvňáci s paní učitelkou a paní vychovatelkou Péťou do Janských Lázní. Do školy se pak vrátili pěkně po svých.

Jejich zpáteční cesta vedla především přírodou, částečně po naučné trase Via Piette.

Děti si velmi užily část cesty, která vedla lesem. Zatímco si děvčata pochutnávala na borůvkách, kluci plánovali jakousi bojovou taktiku.Na trase Via Piette je několik zastavení, kde se děti dozvěděly různé informace o Krkonoších a krkonošské přírodě. Měly za úkol také odpovídat na zvídavé otázky, které se opět týkaly Krkonoš, Krakonoše, květin, zvířat atd. Vyzkoušely si i některé části nábytku, které zde Krakonoš přichystal pro odpočinek unavených poutníků.


Děti, které toto místo znají, se těšily na „obří muchomůrku“.


Prvňáci zvládli celou cestu statečně. Dozvěděli se i něco nového o přírodě a Krkonoších. Prožili zkrátka hezký den mimo školní lavice.

Mgr. Vlasta Šolcová

Plavecký výcvik 1., 2. a 3. třídy

přidáno: 26. 6. 2018 10:42, autor: Vlasta Šolcová   [ Aktualizováno 26. 6. 2018 23:34 uživatelem Marek Killar ]

V úterý 26. 6. ukončili žáci 1., 2. a 3. třídy svůj letošní plavecký výcvik. Během deseti dvouhodinových lekcí všichni zdokonalili své plavecké dovednosti. 

                                                                                                                                  

Poslední hodinu se již tradičně konaly plavecké závody. Za bouřlivého fandění kamarádů se všichni snažili o co nejlepší výsledek. Prvňáci a druháci soutěžili ve dvou kategoriích, s páskem a bez pásku. Také třeťáci byli rozděleni na dvě kategorie, chlapci a dívky.


Děkujeme paním učitelkám a učitelům z plavecké školy za trpělivost a hezký přístup k dětem. Těšíme se na naši spolupráci i v dalších letech.


Mgr. Vlasta Šolcová

Piknik s družinou - 2.oddělení

přidáno: 25. 6. 2018 3:36, autor: Marek KillarVybaveni dekami, pitím, kelímky a dobrotami jsme se vydali ve čtvrtek  21.6.2018 do parku.


Každý dostal svůj podepsaný kelímek a už jsme rozlévali... Z dobrot měly jednoznačně největší úspěch muffiny od paní kuchařky Blanky, které tímto děkujeme! 


Počasí nám přálo, a tak po naplnění bříšek jsme si zahráli hry. 


Využili jsme také čerstvě navezeného písku pro tvorbu staveb.


Z fotek můžete posoudit, jak jim to šlo.

Přeji všem hezké prázdniny.

                                                                                                                  vychovatelka Petra NovákováŠkolní výlet 1., 2. a 3. třídy

přidáno: 24. 6. 2018 2:56, autor: Vlasta Šolcová   [ Aktualizováno 25. 6. 2018 3:41 uživatelem Marek Killar ]

Ve středu 20. 6. vyměnili žáci 1., 2. a 3. třídy aktovky za batohy a vydali jsme se na školní výlet. Naším cílem byly Bozkovské jeskyně.


Jeskyně vznikaly statisíce let postupným rozpouštěním vápenitého dolomitu slabě kyselou vodou. Labyrint chodeb krášlí krápníky a charakteristické křemenné lavice, římsy a lišty. Mnohé připomínají různé osoby či předměty. Viděli jsme také několik jezírek s krásnou průzračnou vodou. Nejvíce na nás zapůsobilo to poslední, největší podzemní jezero v Čechách.

Po odpočinku, posilnění a nezbytném nákupu upomínkových předmětů nás čekala ještě návštěva přírodní rezervace Údolí Vošmendy v okolí Bozkova. Naučná stezka má několik zastavení, na kterých se návštěvníci seznámí s chráněnou flórou i faunou, vápenickými pecemi a železářskou historií. Při slunečném počasí byla procházka lesem určitě pro každého příjemná.Vrátili jsme se sice trochu unaveni, ale s vědomím příjemně prožitého dne, plni nových poznatků a společných zážitků.

Mgr. Vlasta Šolcová

Informace k zájezdu „Dobrý žák školy“

přidáno: 18. 6. 2018 3:37, autor: Marek Killar   [ aktualizováno 20. 6. 2018 3:05 ] 1. Sraz vybraných žáků v pondělí 25.6.2018  v 7,00 hodin, odjezd v 7,05 hodin

 

 1. Program:
 • 9,00 – 12,30 návštěva zábavního parku Miraculum Milovice
 • 12,30 – 13,00 oběd v restauraci
 • 14,00 16,00 návštěva  krytého bazénu v Mladé Boleslavi
 • příjezd do Mladých Buků okolo 18 hodiny ke škole

 

 1. Vybavení:
 • sportovní oblečení podle předpovědi počasí, pohodlné boty
 • plavky, ručník, hygienické potřeby
 • svačinu a dostatek pití na cestu
 • kapesné  cca 100,- Kč na vlastní útratu

 

 1. Cena: žáci mají celou akci bezplatně (skutečná částka je okolo 500,- Kč na žáka)

 

 • dopravu hradíme ze zisku za sběr papíru
 • vstupné a oběd z fondu SRPŠ a darů od sponzorů

 

       5. Pedagogický dozor:  Mgr. Farkašová, Mgr. Adéla Petrová, Mgr. Lipinová, Mgr. Pavel Petržela a Mgr. Miloš Novotný

Květen v MŠ

přidáno: 13. 6. 2018 4:43, autor: Jana Jeníková

Hned z kraje měsíce se všichni skřítkové vrhli do vyrábění dárečků ke svátku svých maminek a těšili se, jak je překvapí a potěší.

Radovali se ze všeho, co jim jaro nabízí z kvetoucích stromů, broučků, hmyzu, z mláďat domácích zvířat – to si zahráli i divadlo, ze zvířátek od vody.

A velké HURÁ, už jsme se dočkali!!! Otevřela se nám vrátka nové školní zahrady, a tak si s chutí užíváme nových herních možností.

V tomto měsíci jsme měli 14-ti denní praxi z 1. ročníku pedagogické školy, která minulý rok opouštěla naši základní školu.

Domácí dobrovolnou laboratorní práci z fyziky - 7.ročník (Měsíc)

přidáno: 5. 6. 2018 3:07, autor: Marek Killar
Níže si můžete stáhnout, otevřít a vypracovat domácí dobrovolnou laboratorní práci z fyziky na téma „Měsíc".

1-10 of 38