Sběr papíru - jaro 2019

přidáno: 20. 5. 2019 3:12, autor: Marek Killar

Od pondělí  27.5. do pátku 7.6. proběhne ve škole sběr papíru. Sběr papíru je součástí soutěže

„Dobrý žák školy“ a je podmínkou účasti výletu dobrých žáků.

Každý žák by měl minimálně donést 5 kg papíru svázaného do balíčku či krabice.

Papír se nosí panu školníkovi.

Seznam přijatých žáků do MŠ 2019/2020

přidáno: 17. 5. 2019 2:54, autor: Marek Killar

Oslava ke Dni matek - posunutí termínu!

přidáno: 14. 5. 2019 2:36, autor: Marek Killar   [ aktualizováno 15. 5. 2019 0:51 ]

Z důvodu špatné předpovědi počasí posunujeme termín Dne matek na příští čtvrtek dne 23.5.2019!!

Den matek je den, kdy se vzdává pocta matkám a mateřství. U nás v České republice se slaví druhou květnovou neděli, tj. letos to vychází na 12.5.

Naše škola se chce připojit k oslavám tohoto svátku, jehož propagátorkou byla u nás Alice Masaryková.

Proto chceme pozvat všechny maminky, babičky, tetičky (všichni můžou vzít s sebou i partnery) na GARDEN PARTY, kterou
pořádáme ve čtvrtek 16. května - termín posunut! od 16.00 hod v prostranství u školy.

Přijďte si poslechnout písně, které pro Vás nacvičily děti či poslechnout hudbu. Děti si s rodiči i zasoutěží.

Těšíme se na Vás!

Duben ve školce

přidáno: 10. 5. 2019 3:54, autor: Jana Jeníková   [ aktualizováno 12. 5. 2019 3:36 ]

Hody, hody, doprovody, Velikonoce jsou zase tady ….

Předškoláci si přinesli z posledního plavání mokré vysvědčení a odměnu za snahu. Děti z celé MŠ se zapojily do projektu: „Ahoj světe“.

A pak se už zdobilo, vyrábělo a koledovalo.

Na konci měsíce jsme se začarovali a jako správné čarodějnice a čarodějové jsme kouzlili a rejdili.

FOTOGALERIE: DUBEN 2019

Zápis do mateřské školy 2019/2020

přidáno: 9. 5. 2019 0:37, autor: Jana Jeníková

Dne 7.5.2019 proběhl zápis do mateřské školy na rok 2019/2020. Od osmé hodiny ranní až do pozdnějšího odpoledne přicházeli rodiče se svými dětmi. V 16:30 hod. se dveře uzamkly. Úkolem dětí bylo pochytat rybky a poznávat zvířátka. Zvířátko si pak za odměnu odnesly domů. Dárečky pro ně připravili všichni z mateřské školky. Počet nově přihlášených dětí je 29 a nejsou to jen děti z Mladých Buků, ale i z okolí.

Těšíme se na spolupráci a společné zážitky …………….. kolektiv mateřské školy

Heuristik v 7.A - barometr

přidáno: 7. 5. 2019 2:02, autor: Marek Killar

Poslední pomůcku, kterou žáci 7.A vyráběli doma, byl BAROMETR

Za úkol měli do hodiny fyziky vyrobit  jednoduchý přístroj na měření tlaku vzduchu, který bude
jednoduše ukazovat změny atmosférického tlaku.

Pomůcku přinesli 2 žáci:

1.místo: TERPITKO Aleš

1.místo: JÁNSKÝ Stanislav

Návštěva EPO

přidáno: 6. 5. 2019 2:40, autor: Marek Killar

V pátek 26.4.2019 jsme s 9.A navštívili Elektrárnu v Trutnově-Poříčí. Na vrátnici čekal průvodce, který nás provázel celou elektrárnou. Nejprve jsme se v úvodním videu seznámili s teorií týkající se výroby elektrické energie v elektrárnách. Poté jsme se vydali do provozu, kde jsme se seznámili se vším, co elektrárna potřebuje k výrobě elektrické energie, tj. uhlí, biomasa (skladování, úprava), spalování uhlí (2 typy používaných kotlů), příprava vody pro výrobu páry (pískové filtry, chemická úprava), přeprava páry ke generátorům (potrubí), vlastní generátory (řídící velín, ukázka lopatek, aj.). Nakonec jsme viděli transformátory sloužící k převádění elektrické energie jednak pro další provoz elektrárny, a pak pro přenos do distribuční sítě.

Velkou pozornost elektrárny v současné době věnují i snižování emisí (bylo nám vysvětleno, jak je nakládáno s popílkem – úložiště nad Poříčím, k výrobě stavebního materiálu,  podklad pod asfaltové silnice). Nedílnou výrobní součástí elektrárny Poříčí je i výroba páry pro vytápění Trutnova a okolních vesnic včetně Mladých Buků.

Projektový den se podařil, žáci se seznámili velmi podrobně s provozem tepelné elektrárny a pochopili, co vše je třeba udělat, abychom si mohli doma rozsvítit třeba obyčejnou žárovku.

Pálení čarodějnic v ŠD

přidáno: 6. 5. 2019 2:31, autor: Marek Killar

Ve čtvrtek 2. května proběhlo se školní družině pálení čarodějnic. Dobrá zpráva je, že nikdo nebyl upálen (s výjimkou špekáčků a rohlíků).

Děti převlečené za čarodějnice a čarodějníky (i ty nepřevlečené) si zahrály mnoho her a užily si spoustu zábavy. Však se podívejte do fotogalerie.

vychovatelka P. Nováková

Čisté Krkonoše

přidáno: 6. 5. 2019 2:26, autor: Marek Killar

V pátek 3. května deváťáci vyrazili na akci Čisté Krkonoše organizovanou Správou Krkonošského národního parku. Sbírali odpadky a uklízeli větve po kalamitě na cestách v Lysečinském údolí. Pobyt na čerstvém vzduchu jistě všem prospěl, udělali jsme velký kus práce.

Mgr. Monika Hofmannová

Zápis do MŠ na školní rok 2019/2020

přidáno: 3. 5. 2019 3:17, autor: Marek Killar

Úterý 7.5.2019 od 8:00 do 16:00 hodin v budově mateřské školy

Pro děti narozené 1.9.2016 – 31.8.2017 nástup do školky je k datu dosažení 3 let věku dítěte

Kritéria pro přijetí v pořadí důležitosti – schválil Městys Mladé Buky:

1. Osobní účast dítěte a rodiče při zápisu v řádném termínu a předložení požadovaných dokladů (občanský průkaz, rodný list dítěte)
  2. Docházka v posledním roce před nástupem do školy (ukládá Školský zákon - §  34 ods.4)
  3. Bydliště ve spádové oblasti Mladých Buků (podle matriky Městyse Mladé Buky)
  4. Věk dítěte – starší dítě má přednost
  5. Sourozenci dětí, které již MŠ navštěvují
  6. Další zájemci dle data přihlášení (v případě nenaplnění kapacity MŠ)

Přijďte, těší se na Vás celý kolektiv školy.

Bc. Jana Jeníková, vedoucí MŠ                                  Mgr. Pavel Petržela, ředitel školy