Přednáška "Tonda Obal na cestách"

přidáno: 8. 11. 2019 3:06, autor: Marek Killar

V pátek 8.11.2019 k nám do školy dorazili 2 zástupci společnosti EKO-KOM, a.s. Přišli si s žáky 1.- 9.ročníku
popovídat o odpadcích.

Odpadky z popelnice cestují do spalovny nebo končí na skládkách. Co je lepší? Odpadky se odvezou na skládky, následně
udusají  a zahrabou na určeném místě. Nic sice není vidět, zdánlivě je uklizeno, ale příroda se pere s tímto odpadem stovky,
tisíce let.

Další možností jsou spalovny. Je jich ale málo (v naší republice jsou jen 4) a vše spálit také nelze.

A zkoušet to doma? To je asi
to nejhorší. Komíny nemají potřebné filtry a všechen smog se dostává do ovzduší. Ideální je recyklace. Využijme tedy zdánlivého odpadu k výrobě nových, potřebných produktů.

To vše nám připomněla přednáška "Tonda obal na cestách".

Děti přednáška velmi bavila a dozvěděly se spoustu zajímavých informací.

Sběr kaštanů - výsledky

přidáno: 8. 11. 2019 2:51, autor: Marek Killar

Letošního sběru kaštanů se zúčastnilo 11 žáků, všichni z 1. stupně. Nosili do školy nasbírané kaštany, pan školník vše evidoval a vážil.

Nakonec se celé škole podařilo sesbírat 146,5 kg (nejlepšími byli Dejová N. z 2.A - 36,5 kg a Petr R. z 1.A - 31 kg).

Odměněni sladkostmi byli všichni: Schubertová R., Navrkalová T., Kocfeldová A., Mitkovová K., Baťová N., Šormová A., Scholz M., Terpitková N. a Suchánek K.

Dobrovolná domácí laboratorní práce z fyziky - 9.ročník

přidáno: 7. 11. 2019 1:47, autor: Marek Killar

Níže mají žáci 9.ročníku k vypracování dobrovolnou laboratorní práci.

Heuristik - měření času v 6.ročníku

přidáno: 6. 11. 2019 3:40, autor: Marek Killar

V 6.ročníku se ve fyzice probírá téma "Měření času". Žáci dostali za úkol v rámci dobrovolné domácí práce zhotovit 3 různé pomůcky, které se týkají času.
Pomůcky přinesli na hodinu fyziky a předvedli, jak jejich měřidla fungují. Poté následovalo závěrečné vyhodnocení, které si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii:

1. MODEL SLUNEČNÍCH HODIN

1.místo: Andrea HAMÁČKOVÁ

2.místo: Jakub ADAMEC

3.místo: Tereza KUHNOVÁ

4.místo: Ladislav HROMÁDEK a Marek ČOŽÍK

2. MODEL ČASOVÝCH PÁSEM

1.místo: Andrea HAMÁČKOVÁ a Ladislav HROMÁDEK

2.místo: Tereza KUHNOVÁ

3.místo: Matěj HANÁK

Třetí model slunečních hodin přinesl navíc Ladislav HROMÁDEK.

Stávka škol

přidáno: 5. 11. 2019 6:21, autor: Marek Killar

Zaměstnanci ZŠ i MŠ Mladé Buky stávku zaměstnanců škol PODPORUJÍ a SOUHLASÍ s požadavky ČMOS, ale

ve středu bude ZŠ i MŠ normálně otevřena a výuka bude v plném rozsahu rozvrhu.

Soutěž KAŠTAŇÁK a dlabání dýní

přidáno: 5. 11. 2019 4:23, autor: Marek Killar

Družina 2. oddělení se zúčastnila podzimní soutěže Kaštaňák, kterou pořádalo Krkonošské centrum KRTEK Vrchlabí.

Úkolem dětí bylo vytvořit postavičku z přírodnin (kaštany, žaludy, listy, šípky atd.).

Všechny výtvory byly tak povedené, že vítězi se stali všichni zúčastnění a byli odměněni:

O den později 2. oddělení ŠD dlabalo dýně:

Dobrovolná domácí laboratorní práce - 6.ročník (kalendář)

přidáno: 5. 11. 2019 2:49, autor: Marek Killar

V příloze si můžete stáhnout a vypracovat dobrovolnou domácí laboratorní práci. Nutno kliknout na šipku vpravo dole!

Kouzelný podzim v mateřince

přidáno: 1. 11. 2019 0:32, autor: Jana Jeníková

Říjen - "podzimní je čas".....

Podzim přivítaly děti  s rodiči při "Bramborové slavnosti ", na které jsme společně tvořili z přírodnin. Odměnou nám byl bramborák. Do MŠ přijelo divadlo Štenberk s programem :"Z pohádky do pohádky ".

Žádný kašel , smrkání, sauna nás teď zachrání ! - od října se všichni  pravidelně saunují.

Fotogalerie: říjen 2019

Nabídka volných míst

přidáno: 26. 10. 2019 10:23, autor: Marek Killar   [ aktualizováno 26. 10. 2019 10:23 ]

Vyhlášení výběrového řízení na místa

1. Uklízečky v ZŠ Mladé Buky

Základní škola a mateřská škola Mladé Buky, Krkonošská 160 vyhlašuje výběrové řízení na místo:

Uklízečka  – v ZŠ, nástup 1.12.2019, plný úvazek. Pracovní poměr na dobu určitou do 30.6.2020 s možností prodloužení  na dobu neurčitou.

Základní platové zařazení dle tarifů platů: uklízečka  15 000 Kč

Požadujeme:  dobrou fyzickou kondici, pečlivost a zkušenost s úklidem velkých prostor

Ukončení přihlášek: v pátek  15.11.2019. ve 12 hodin.

Zájemci, kteří projdou 1. kolem, budou pozváni k osobnímu pohovoru.

Přihlášku do výběrového řízení s přiloženým životopisem  zašlete elektronicky na adresu:  petrzela@zsbuky.cz

Do předmětu zprávy uveďte:  vyberove rizeni  úklid  ZŠ  nebo písemně na adresu ZŠ Mladé Buky, 542 23

Bližší informace na tel. : 603 149 509, ředitel ZŠ

2. Asistent pedagoga  v Mateřské škole  Mladé Buky

Pedagogický asistent v MŠ, nástup - co nejdříve, poloviční úvazek. Pracovní poměr na dobu určitou do 30.6.2020. Pracovní doba od 8-12 hod.

Základní platové zařazení dle tarifů platů: cca 10 000 Kč za 50% úvazek

Požadujeme:  středoškolské vzdělání nejlépe s maturitou, zkušenost s prací s malými dětmi, pedagogické předpoklady a schopnost komunikace a spolupráce

Ukončení přihlášek: v pátek  15.11.2019. ve 12 hodin.

Zájemci, kteří projdou 1. kolem, budou pozváni k osobnímu pohovoru.

Do předmětu zprávy uveďte:  vyberove rizeni  asistent MS  nebo písemně na adresu ZŠ Mladé Buky, 542 23

Bližší informace na tel. : 603 149 509, P. Petržela , ředitel ZŠ nebo 604603861 J. Jeníková, vedoucí MŠ

Mgr. Pavel Petržela, ředitel školy

Výlet do Krkonoš

přidáno: 25. 10. 2019 1:49, autor: Marek Killar   [ aktualizováno 25. 10. 2019 4:36 ]

Dne 17.10 jsme využili příznivého počasí a vyrazili na procházku do Krkonoš.

Žáci 8. a 9.A zdolali trasu ze Spáleného Mlýna přes Portášky na Růžohorky, kde jsme se občerstvili. Čekala nás už jen cesta do Pece pod Sněžkou.

Výlet proběhl bez komplikací a všichni jsme si ho báječně užili.

Za krásně strávený čas děkují Bc. Denisa Červená a Mgr. Lucie Farkašová.