Lednové turnaje žáků 1.stupně

Datum přidání: 15.2.2019 9:19:10

V posledních dvou lednových týdnech ještě před odchodem na jarní prázdniny se stihli žáci I. stupně naší školy zúčastnit dvou premiérově pořádaných turnajů. Obě okresní kola se konala v Hostinném v pěkné sportovní hale. Prvním byl turnaj žáků ve florbalu. Hrálo se systémem 3+1 na zmenšených hřištích, tedy formátem často používaným v severských zemích. Častá změna herní situace umožňuje častější zapojení všech hráčů. Překvapením bylo hned 12 přihlášených družstev z celého okresu. Nejdříve jsme absolvovali dvě utkání ve skupině, v níž jsme po vítězství a prohře postupovali z druhého místa do dalších bojů. Vítězové skupin pokračovali přímo do osmifinále. Do něj jsme postoupili po nešťastné brance v poslední vteřině až po úspěšných nájezdech. Tam nás ovšem čekal největší favorit turnaje – žáci ZŠ R. Frimla. Skvělým herním výkonem i s notnou dávkou štěstí jsme ovšem soupeře vyprovodili z turnaje a ocitli se v semifinále. Tam už nám došly síly, a protože nevyšel ani zápas o 3. místo, skončili jsme nakonec čtvrtí. Možná je to nepopulární umístění, ale pro nás je neuvěřitelné, cílem bylo neskončit poslední. Dík tedy patří osmi statečným a především těm, kteří zápasy odehráli téměř bez střídání. Na obhajobu tohoto úspěchu ale bude potřeba mnohem více trénovat.

Druhou soutěží byl turnaj v přehazované. Dříve se tato hra objevovala spíše v podání žáků vyšších tříd, ale ukázalo se, že i mladší žáci se ji umí naučit velmi dobře. Na tomto turnaji se nakonec sjelo pouze pět týmů, další školy si asi na tuto hru netroufly. Po odehrání všech vzájemných zápasů jsme s bilancí jedné prohry, jedné výhry a dvou remíz skončili na příjemném třetím místě a jako jediní jsme dokázali uhrát set na pozdějším vítězi.

Hodnocení obou turnajů je tedy velmi pozitivní, je dobře, že jsme se jich zúčastnili. Stále nás trápí malá základna, málo žáků, kteří jsou svými výkony schopni konkurovat soupeřům. Na koncích turnajů nám docházejí síly a taktika vše nezachrání. Je ale velmi pozitivní, že se konečně pořádá více soutěží pro tuto věkovou kategorii.

Mgr. Miloš Novotný