Hezký úspěch na štafetovém poháru

Datum přidání: 18.5.2017 21:09:29

Před 14 dny jsme absolvovali okresní kolo této soutěže, které se účastníme od jejího založení. Přes malé zaváhání a celkově třetí místo nám nakonec náš výsledný čas stačil na postupové místo do krajského kola, kam je pozváno 15 nejlepších štafet celého kraje.

V průběhu týdne jsme ještě stihli trošku potrénovat a hledali jsme optimální složení naší štafety. Nakonec jsme ke krajskému kolu odjeli s jedinou změnou oproti kolu okresnímu a spoléhali na zkušenosti. Věděli jsme, že jsme postoupili třináctým časem a cílem bylo si aspoň o jedno místo polepšit.

Po absolvování obou štafet na 8 x 100 m pořadatelé přečetli průběžné pořadí a k našemu překvapení jsme před závěrečnou – a rozhodující – štafetou na 8 x 200 m figurovali na krásném desátém místě. Rozdíly byly ale minimální a každá chyba nás mohla stát výrazný posun výsledkovou listinou směrem dolů. Nastoupili jsme tak do druhého rozběhu, tedy se všemi do té doby lepšími družstvy. Jedno z nich jsme dokázali svým časem ještě předskočit a náš diplom tedy zdobí krásná devítka, jsme tedy devátí v kraji. A byli jsme jedinou venkovskou školou, která v krajském kole závodila. Navíc jsme vylepšili hodnotu školního rekordu a oproti okresnímu kolu zlepšili celkový čas o osmnáct sekund!

Poděkování patří tedy všem, kteří tento úspěch vybojovali, ale i těm, kteří se o nominaci prali a donutili se navzájem ke zlepšování svých výkonů a to je ten nejdůležitější cíl.

Miloš Novotný, uč.tv

fotografie z okresního kola