MČR - Tee ball 2016

Datum přidání: 20.6.2016 7:28:03

Informaci o konání republikového turnaje jsme se dověděli na poslední chvíli od p.Ondráčka. Nezbývalo než posbírat všechny pálkováníschopné, sehnat dopravu a vyrazit do Chocně zkusit štěstí. Jednalo se o otevřené mistrovství ČR v Tee ballu, tedy obdobě softbalu ovšem za použití odpalu ze stativu, což nás v kategorii II. stupně trošku překvapilo. Původně se hrával klasický softbal smíšených družstev, kde se dívky postaraly o softbalový nadhoz a chlapci přispěli svými odpaly a rychlými příhozy, ale stále se zmenšující počet škol, které by našly schopné hráče, nejspíše přiměl softbalovou asociaci k lehčí variantě se stativem, kde mají šanci na odpal i méně schopní hráči.

Na turnaj bylo přihlášeno 12 týmů rozdělených do čtyř skupin. Náhoda nás poslala do skupiny, kde jeden z týmů nedorazil a bylo tedy důležité vyhrát zbylý zápas a dostat se tak do nejlepší čtyřky vítězů skupin. Zápas byl vyrovnaný, ale nám se podařilo dobrými odpaly i hrou v poli zvítězit a čekat tak na soupeře pro semifinále. Tým z jedné pražské základky působil již svým vybavením a vystupováním sebevědomě a nepřekonatelně, ale nás opět podržely výborné výkony na pálce a i přes snahu jejich trenérky se nám podařil postup do finále. Tam jsme nastoupili proti kompletně klukovskému, sehranému a trénovanému družstvu z Havlíčkova Brodu, které bylo viditelně složeno z hráčů jednoho týmu hrajícího pravidelnou soutěž.

Druhé místo nás nemrzí, být druzí v republice přece není ostuda, vždyť jsme turnaj odehráli bez jediného společného tréninku se smíšeným družstvem chlapců i dívek a s jistě nejnižším věkovým průměrem. Všem hráčům patří za předvedenou hru poděkování a uznání.

Miloš Novotný, uč.tv a příležitostný coach J

Velké množství fotografií (1651) St. Ondráčka najdete pod těmito 4 odkazy:

1. cesta do Chocně

2. dopolední zápasy

3. odpolední zápasy

4. odpolední zápasy a finále