Dobrý žák školy

Datum přidání: 29.6.2016 8:28:06

V pondělí 27.6. jsme pro 45 žáků od 2. do 9. třídy uspořádali již potřetí výlet v rámci celoroční soutěže „Dobrý žák školy“. Každý třídní učitel navrhl 5 žáků své třídy. Děti v rámci třídnických hodin své spolužáky navrhovaly také a často se se svými učiteli shodly. Posledních 5 míst uděluji jako ředitel školy sám – tzv. divoké karty dávám žákům, na které se těsně nedostalo nebo vykonaly něco výjimečného. Za svou celoroční práci a snahu mají vybraní žáci výlet kompletně zdarma.

Kritéria soutěže žáci znali od září – dobrý prospěch bez dostatečných známek, dodržování školního řádu a chování bez vážných problémů, řádná docházka a příprava pomůcek a úkolů do školy, účast na soutěžích, pomoc učitelům, sběr papíru. Kritéria jsou vytvořena tak, aby v soutěži mohli uspět i žáci, kteří nemají jen výborné známky, ale především se ve škole snaží co nejlépe pracovat podle svých možností.

Letos jsme se rozhodli navštívit Mladou Boleslav. Z poznávacího důvodu jsme navštívili náš největší a nejúspěšnější výrobní závod – automobilku Škoda. V muzeu a depozitáři jsme viděli kompletní vývoj výroby aut a zhlédli film. Ti starší pak měli jedinečnou možnost vidět přímo výrobu aut v závodě – lisovnu plechových částí, montovací linku a celý provoz továrny. V jediné směně tam pracuje 7 tisíc lidí a každou minutu se vyrobí 2 nové automobily. Je velmi zajímavé pozorovat dokonalou organizaci a proces výroby. Pracovní a platové podmínky zaměstnanců Škodovky jsou nadstandardní a každý se tam může o práci zajímat.

Po exkurzi jsme se přesunuli na nový městský bazén. Po výborném obědě jsme absolvovali 3 hodiny plaveckých hrátek v bazénu, které si děti maximálně užily. Vzhledem k počasí i nedostatku času jsme už museli oželet návštěvu bludišť a labyrintů na Loučni, a tak došlo i na svačinku v Mc Donaldu. Výlet se podařil a žáci se chovali výborně, jak se od dobrých žáků očekává.

Aby byla na příští rok chuť do práce, tak předem prozradím, že 45 „Dobrých žáků“ pojede na celodenní výlet do Prahy. Program: exkurze na letiště Václava Havla a 3 hodiny koupání v největším českém vodním světě Aquapalace. Tak se snažte!

Mgr. Pavel Petržela