Tvorba příběhu na informatice v 5.A

Datum přidání: 30.5.2016 10:58:46

Žáci 5.A na hodině informatiky probírali posílání zpráv přes emailovou schránku.

Po řádném procvičení všech možností pro ně v závěrečné hodině byla připravena zajímavá hra. Každý žák dostal úvodní část příběhu, který měl několika větami dokončit. Poté tento příběh poslal dalšímu - ten příběh dále rozvinul a znova poslal, atd.

Níže předkládáme konečné verze příběhů (původní část je červená). Gramatické chyby nejsou opraveny!

Příběh č.1:

Bylo krásné letní odpoledne a Vilém se rozhodl, že dnes bude ten pravý den. Na skákání parkouru a zrovna přijel jeho kámoš tak šli skákat. Skákali a skákali a najednou si Vilém rozbil kokos. A tak skákali dál aš to přepískli a pak si Vilém zlomil ruku. Ale furt skákali až si vilém zlomil i nohu. Potom už nemohl skákat a tak doskákal po jedné noze domů.Tak měl sádru na ruce i na noze tak nemohl jít ven a Vilém řekl achjo nemůžu jít ven to je doma taková nuda. Najednou ho napadl nápad že se pude projí a najednou pot chodícího žraloka a tak jsem řekl že už nikdy nebudu skákat na kokos protože mě teď bolí hlava bohužel je to parkour protože Vílém ho neumí skákat lamařka jedna špinavá a ožralá nula. Viď

Příběh č.2:

Tento příběh se stal za 2. světové války. Lidi umíraly na jakékolif mory. Ale za několik let vytvořily lék.

Ale dopadlo to blbě. Lidi začali skákat z mostů a chovali se jako Michael Jakson. A tak začal být svět divný. Potom vytvořili nový lék pokterým jim ale narotly další uši nos a oči. A tak začal být svět ještě o něco divnější.A pak za jeden rok vytvořily další lék . A to kdy si daly ten lék tak se staly zvířetem to bylo divný. A tak vymysleli nový lék a s toho se z lidí stávali opice porotože tam měli DNA želvy protože máma...

Příběh č.3:

Píše se rok 3025 a na kosmické lodi právě kapitán kouří. kolem jde pan Hingust a říká jsi. ten kapitán smrdí, už jse týden nemyl a proto pan Hingusta napadlo že by se kapitán mohl umýt ale pan kapitán neměl doma vanu.

měl jenom kosmický záchod s automatickým splachováním a umyvadlo které se samo myje ,ale to mu na koupání nestačí.

navíc se kapitán vsadil s chapama v hospodě kdo se nebude déle mýt a tak pro něj byla výhoda že vanu doma neměl. A smrděl tak že každý koho potkal tak smrady chcípl. A museli ho vyhnat měli už zapleněné 2 hřbitovy.A tak toho řízka vypudili. A tak ten řízek vypad. A chlapi v hospodě říkali. On fakt smrdí jako tchoř. a tak vyhrál ale nikdy se nebikoupal. a tak už zůstal na lodi uplně sám.

Příběh č.4:

Když jsme my, děti, velice zlobily tak nám maminka dala přes zadek a pak nám dala zmrzlinu. Oni totiž nemají zmrzlinu rádi a pan Feferonka říká že by ty děti měli přestat zlobit jinak maminka vymyslí další věci které bude dělat když děti budou zlobit.

ale děti nepatřily mezi ty inteligentní a tak zlobily dále. a tak maminka vymýšlela ještě více drastičtější věci jako například že musejí sníst každý den minimálně dva balíky gumových medvídků které k smrti nenáviděly. A jednou je sežraly a otrávily se a maminky byli štastné. Protože jejich děti byli mrtvé.

Příběh č.5:

Na zahradě nám včera přistálo UFO.Vystoupil z něj zelený mužík s hlavou velikosti melounu a s velkými fialovými oči.Porozhládl se po naší zahradě a zmutovaným hlasem řekl ,,tohle je místo kde budu pěstovat svůj hrášek!"

Vytáhl ze svých růžových kalhot pytlík kde byli rozklíčené semínka hrášku. Ale najednou slyšel náš hlas. A schoval se do lodě a řekl. Ahoj já jsem Pluto. Řekl mimozemšťan. Zeptali jsme se ho proč přiletěl? A on řekl že bude pěstovat marihuanu. Ale měl semínka običejného melounopomerančo citrónovníku.A řekli aha a co toje ten melounopomerančo citrovníku já ale vlastně ani nevím řekl pluto. Jak to že to nevíš , protože my vymazali myšlenky řekl Pluto protože byl úplně vymletý a vymaštěný.....?...//((//(! viď

Příběh č.6:

Netušili jsme že budeme psát test z vl a tak jsem odlítli na Mars a hráli na babu s marťany protože měli s sebou hodně jídla a prý když si s nima zahrajeme tak nám daj hodně buřtů a rumu tak jsme se opily. Pak bohužel jsme museli letět domů. Ale jak mile jsme odlítali a můj kámoš Žoužel počítal jestli jsme všichni někdo nám chyběl. Byl to Petr který se na Marsu stratil tak jsme ho šli hledat prošlisme uš celý Mars ale Petr nikde nebyl...

zjistili jsme že ho ukradla marťanka protože se jí hrozně líbil. nám se sice nelíbilo že ho ukradla ale Petr nevypadal že by mu to nějak vadilo a tak jsme ho tam nechali.

Příběh č.7:

Stalo se jednou v pravé poledne šla jsem do lesa a viděla jsem spousta zvířat které se na mě se běhly běžala jsen daleko do lesa.

Vyběhla jsem kopec do lesa ,ale zakopla jsem o kámen který jsem přehlédla a tak jsem slétla z celého kopce dolů.

zvířata byla ale nadprůměrně inteligentní a tak mě pod kopcem obklíčila.

Srnka mě chytila za lem trička a táhla někam do lesa. A tam mi ukázala kouřící koutek. A tak jsem ochutnala trávu. A byla dobrá. Tak jsme furt šňupali. A aš nám došla tráva tak jsme šli nějakou sehnat. Ale nepořídily. Tak sem chtěla jít spět domů ale zapoměla jsem cestu a tak žiji v lese a máma srna se o mne stará a táta jelen mne bere na lov.A jeto docela dobrý žít v lese .A někdy přídou myslivci tak se musíme schovat.

Příběh č.8:

A od těch dob - skončila babička své vypravování... o velkých mravencích kteří se živili slony nosorožci a žirafami. Jednoho dne se mravenci vydali na slony a nosorožce ale žádného nenašli a tak si museli vystačit jen s žirafami. řekl jeden velkej mravenec tak dem hledat nosorožce a slony.A furt je nenašli. Musíme najít ňejaký slony který budou tlustý jak prasata. Hele támhle běží slon a běží jak buldozer kterej boří domeček mojí babičky mravenčice takže ho musíme hned zastavit a sníst za živa protože je tlustej jako tvoje máma, musíme ho rychle zastavit. A proč? Vykřikl jeden mravenec. vždyť to je tvoje bába...