Cyklistický kurz pohledem účastníka

Datum přidání: 27.5.2016 11:17:54

Jak už jsme psali, žáci 8. a 9.třídy vyrazili na týdenní cyklistický kurz do Sedmihorek.

O tom, jak to tam vypadalo, si můžete udělat obrázek i jinak.

Účastnice kurzu Aneta Pačesová z 8.A totiž sepsala svoje zážitky, proto je tady uveřejňujeme:

V termínu od 15. – 20.5 2016 jsme se my, žáci 8. a 9. třídy, společně s panem Novotným, paní učitelkou Farkašovou a Červenou, pod vedením pana ředitele Petržely, zúčastnili cyklistického kurzu. Kurz probíhal v Českém ráji, konkrétně v lázních Sedmihorky. Za celý týden jsme ujeli asi 250 kilometrů. Cestu tam jsme začínali ve Studenci a pokračovali přes Lomnici nad Popelkou až do Sedmihorek.

První dem jsme šli pouze na procházku po okolí. Příroda okolo penzionu byla překrásná. Spoustu skal a malých pramínků potůčků. Druhý den nás čekal výlet pod Trosky. Poprvé jsme museli vyjíždět náš „velmi oblíbený“ kopec na Hrubou Skálu a odtamtud kolem rybníku Vidláku a Nebákova (kde mimochodem náš pan ředitel zapomněl batoh a prodloužil si cestu o dalších 10 kilometrů J) až pod zříceninu hradu Trosky. Počasí nám celkem přálo a zapršelo jenom dvakrát. Výborný oběd jsme si dopřáli v kempu Sedmihorky. Odpoledne následovala další procházka, tentokrát trochu delší. Vyzkoušeli jsme si lézt po malých skalách a byli na krásných vyhlídkách. Po večeři následoval večerní program s hrami. V úterý, třetí den, nás čekala nejdelší vyjížďka o 45 kilometrech, na hrad Kost. Opět nás čekal oblíbený výjezd na Hrubou Skálu a poté přes vesničky a údolí Plakánek, jehož projetí nebylo jednoduché, jsme dojeli až na Kost. Tam nás čekalo menší občerstvení a poté cesta přes Srbsko na Branžež. Většinu odpoledne následoval jen odpočinek. Středa byla odpočinková. Dopoledne jsme běželi orienťák. Nikdo se neztratil. Teda skoro nikdo. Odpoledne nás čekal výlet na Valdštejn. Ve čtvrtek nás čekal výlet přes Turnov a Dlaskův statek, u kterého jsme se mohli i smočit v Jizeře, na Maloskalsko. Odpoledne následovala bojovka, kterou vyhrálo modré družstvo. Před večeří jsme si ještě udělali menší triatlon, složený ze střelby, cyklistiky a běhu. Náš poslední večer jsme strávili zpíváním písniček u ohně a kurz jsme zakončili stezkou odvahy.

V pátek jsme se vrátili domů. Cesta proběhla bez komplikací a přivezli jsme s sebou i pěkné počasí. Cyklák se nám velmi líbil a pomohl nám opět se více stmelit jak mezi spolužáky, tak i mezi třídami.

Přidáváme i fotografie, které pořídila paní učitelka Červená: