4) prosinec

Vánoční těšení jsme začali, jak jinak, zapálením první svíčky na adventním věnci. Společně jsme se sešli na jarmarku, začal prosinec a celý městys ožil zářivými stromečky. Již dlouho není tajemstvím, že před mateřskou školou svítí ten nejhezčí. Pod ním se letos objevil betlém, u kterého jsme si společně s dětmi zazpívali, zahráli na flétny a popřáli všem klidný a pohodový předvánoční čas. Rozhodně jsme se nenudili. Na návštěvu přišel Mikuláš s anděli a čerty, bylo štěstí, že nikoho neodnesli. Vyrábění dárečků, zpívání koled a zdobení stromečků jsme si zpestřili celoškolkovým výletem do Dolního Dvora, kde mají andělé svoji zvonkohru. Pokračovali jsem do vrchlabského zámeckého parku, kde jsme obdivovali Krkonošský pohádkový betlém řezbáře Pavla Tryzny. Návštěvu města jsem zakončili setkáním s divokými zvířaty v místní záchranné stanici pro handicapované živočichy - za mrazivého, ale slunného počasí jsme i lišce Sušence, výrům a krkavci z Arabely mohly popřát hezký den.

Těšení na ježíška nebralo konce. Ještěže přijelo divadlo s vánoční pohádkou "Půjdem spolu do Betléma". Šli jsme! Děti hrály a zpívaly a byly nějaké hodnější. Jakpak by ne! I do školky přiletěl ježíšek s dárky a obdaroval děti ze všech tří oddělení. A tak byly třídy Broučků, Sluníček i Soviček plné radosti, štěstí i veselého hraní. Nechybělo ani výborné domácí cukroví. Zbývalo popřát si veselé Vánoce a šťastný nový rok. Tak ať to vyjde!