8) duben

Duben v mateřské škole
Tento měsíc nám nabízel mnoho aktivit. Počasí bylo sice někdy aprílové a opravdu si s námi pohrávalo, ale i přesto vše nás duben ohřál. Byla sestavena nová prolézačka z plastového materiálu, která nám přispěla k novým hrám na zahradě.
Na začátku měsíce jsme se všichni těšili z Velikonočních svátků. Děti vyráběly jarní a velikonoční dekorace, které si odnášely domů pro radost.
Třída Sluníček byla uvítat nově narozená miminka. Vítání občánků proběhlo jako vždy na úřadě Městyse Mladé Buky, kde děti přednášely básně.
Procházkami do přírody jsme pozorovali přírodu a změny v ní. Všímali jsme si škodlivého materiálu, který do přírody nepatří. Poukazovali jsme na Den Země a jak bychom mohli chránit naši planetu Zemi. Předškolní děti cestovaly do Vrchlabí, kde navštívily muzeum Krkonošského národního parku a útulek pro volně žijící zvířata.
Konec měsíce dubna patří Čarodějnickému reji a tak i naše děti v mateřské škole se připravily na PÁLENÍ ČARODĚJNIC, které se konají v našem městysi.

Duben u Ježečků

Duben u Broučků