4) prosinec

Měsíc prosinec jsme v mateřské škole prožili pohádkově. Na začátku k nám přišli čerti s Mikulášem a anděly, ale my se báli jen malinko.

Všichni skřítkové jsme se jeli podívat do trutnovské radnice na Výstavu betlémů.

Při vycházkách jsme pozorovali vánoční výzdobu na domech a v ulicích, také jsme si užívali prvního sněhu.

Předškolní děti navštívili hudební představení v divadle UFFO, a pak na nás čekala překrásná pohádka „Vánoční kouzlo“ v Janských Lázních. Ve všech třídách jsme si ozdobili stromeček pod který nám Ježíšek nadělil dárečky. Zazpívali jsme si koledy, navodili jsme si vánoční náladu, kterou si všichni odnášíme do našich domovů.

Přejeme Vám krásné a klidné vánoční svátky Skřítkové

Prosinec u Broučků

Adventní čas u Ježečků

Advent u Sluníček

Skřítkové na výstavě betlémů v Trutnově, divadelní představení ,,Kouzlo Vánoc" v Janských Lázní a divadelní představení s předškoláky v Trutnově v Uffu

Skřítkové v prosinci

Vánoční komedie o tom, že na Štědrý den by nikdo neměl být sám.

Vánoční příběh - trochu tradiční a trochu mimořádný. Vnímání Vánoc, včetně příprav a událostí před nimi je rozehráváno na základě vztahu mezi rybářem a kaprem, kterého se snaží rybář ulovit tak dlouho, až se mezi nimi vytvoří zvláštní přátelství. Když rybník zamrzne, uvědomí si rybář, že kaprovi hrozí smrt udušením pod ledem a vydává se pro něj, vyseká díru a kapra si odnáší domů, aby mu ukázal Vánoce u lidí. Osamocený rybář a kapr stráví díky vánočnímu kouzlu krásný Štědrý večer. Společně si také vyprávějí a rozehrávají příběh narození Ježíška, tentokrát ale situovaný do světa ryb, kde jsou Marie a Josef kapři, Ježíšek se rodí v rybníku Betlém, Herodes je sumec a jeho pochopové štiky, tři králové připlouvají z moře atd. (ne všechno je třeba prozradit dopředu). Příběh narození je zjednodušen tak, aby byl srozumitelný i pro předškoláky, zároveň neztrácí na své závažnosti a poetice, včetně krásného jazyka.

Celý příběh se pak pokouší odpovědět na otázku, co je vlastně smyslem slavení Vánoc, co je důležité, a co je jen pozlátko okolo. Je to příběh o setkávání se, o radosti sdílet sváteční chvíle s někým druhým. Představení je hravé, veselé i trochu dojemné. Hraje "živák" - rybář a množství loutek, které vodí oba aktéři. O překvapení a vtipné výtvarné zpracování nápadů není nouze. Představení je vhodné pro děti předškolního a školního věku, ale i pro rodiny s dětmi a pro dospělé, kteří mají rádi hravost a poetiku.

Režie - Petr Mlád a Dana Mládová

Režie - Petr Mlád a Dana Mládová