Archiv!‎ > ‎7) 2012/2013‎ > ‎d) květen 2013‎ > ‎

Úspěch na krajském kole Poháru rozhlasu v atletice

přidáno: 22. 5. 2013 2:16, autor: Marek Killar   [ aktualizováno 15. 2. 2016 3:41 ]

Dne  21.5. se družstvo našich žáků ze 6. a 7. třídy zúčastnilo krajského kola atletické soutěže školních  družstev  Pohár rozhlasu. Již samotný postup z okresního kola byl pro naše žáky velký úspěch. Na krásném atletickém stadionu v Novém Městě nad Metují se sjelo 24 školních týmů ve 4 kategoriích.

V naší kategorii mladších žáků jsme měli za soupeře velké městské školy z Hradce Králové, Náchoda, Týniště nad Orlicí, Vrchlabí a Ostroměře.  Překvapivě až na menší výpadek ve skoku dalekém jsme ve výkonech  nezaostávali. Nakonec přišly naše silné disciplíny – hod míčkem a skok vysoký. Najednou jsme se v průběžném pořadí dostali o pár bodů před Vrchlabí a Ostroměř na 3. místo, což by byl historický úspěch naší školy. Nervozita začala před závěrečnými štafetami mírně stoupat. Nakonec to kluci ustáli lépe než soupeři, a tak jsme získali historický bronz.

Ve skoku vysokém se na 3. místě umístil Adam Kahoun s výkonem 157 cm, což je školní rekord. V hodu kriketovým míčkem zvítězil Martin Grundmann výkonem 63,90 m a Vašek Dvořák byl stříbrný za výkon 63,30 m.

O výborný výsledek se zasloužili Vašek Dvořák, Petr Kurtinec, Lukáš Řehák, Jakub Spurný, Marek Štěpán, Adam Kahoun , Martin Grundmann a Vojta Černý. Pochvalu a poděkování si zaslouží také pan učitel Miloš Novotný, který kluky celý rok na atletické závody připravoval.