Archiv!‎ > ‎7) 2013/2014‎ > ‎e) leden 2014‎ > ‎

Tříkrálová sbírka

přidáno: 13. 1. 2014 5:00, autor: Marek Killar   [ aktualizováno 11. 2. 2016 5:24 ]


Ve dnech 10.1. a 11.1. se naše škola zúčastnila tradiční celostátní Tříkrálové sbírky. Žáci ze 3. a 5. třídy vytvořili 2 skupinky koledníků a každá skupina měla přidělenu určitou část naší obce. Koledníky doprovázeli jako ochránci a průvodci žáci z 9. třídy. Celkově jsme vybrali od obyvatel Mladých Buků částku 7 098,- Kč, což je velmi pěkný výsledek. Peníze budou použity na provoz Trutnovské charitní pečovatelské služby, která se stará i o mladobucké občany, část výtěžku půjde i na mezinárodní humanitární pomoc.

Velké poděkování tak patří za aktivní přístup žákům na školy: Adélce Kutíkové, Natálce Chlupové, Markétě Frýdlové, Zdeňkovi Kratochvílovi, Míše Macnarové a  Petře Jelínkové. Z deváté třídy pomohli Ruda Praks, Kuba Homola, Terka Nováková a Lukáš Csicso. Na přípravě kostýmů se se podílely vychovatelky školní družiny a paní učitelka Hřebenářová.




Největší poděkování si zaslouží všichni ti, kteří koledníky obdarovali a pomohli tak lidem, kteří  tuto pomoc potřebují. V charitativní činnosti patří již Česká republika k vyspělým evropským zemím a tento pozitivní znak jsme potvrdili i v Mladých Bukách.

Mgr. Pavel Petržela, ředitel školy











Comments