Archiv!‎ > ‎6) 2014/2015‎ > ‎j) červen 2015‎ > ‎

Česko sportuje 2015 - vyhodnocení dalšího ročníku

přidáno: 24. 6. 2015 4:14, autor: Marek Killar   [ aktualizováno 15. 2. 2016 3:46 ]

Jak už jsme psali, je naše škola zapojena druhým rokem do projektu Sazka Olympijský víceboj.
Za naši aktivní účast jsme získali tento stříbrný certifikát:I pěknou samolepku:V polovině června skončil tento ročník a naše děti po zásluze získaly nejen motivaci pro sport ve volném čase, ale 
i sportovní vysvědčení.

Vysvědčení má rodičům a jejich dětem ukázat, že každý má talent na některé sporty či disciplíny. Pro vyhodnocení se používá metodika SportAnalytik, která je založena na principu programu spuštěného pro Olympijské hry ve Vancouveru 2010. Je založená na porovnání výsledků dítěte s vrstevníky, stanovení silných stránek a na následném propojení s pohybovým typem dítěte.

Níže si můžete jedno takové sportovní vysvědčení, které děti dostaly, prohlédnout (jméno žáka je vymazáno):
Pro děti z 1. - 3. třídy jsme navíc jako jedna z mála škol v České republice získali možnost získat sportovní žákovskou knížku. Knížka obsahuje mnoho zábavných aktivit a prostřednictvím oblíbeného systému lepení samolepek za splnění úkolu se snaží motivovat děti k pohybu. V tom jim zaručeně pomáhají oblíbené postavičky Čtyřlístku, které úkoly vysvětlují.

Jednotlivé úkoly jsou inspirovány každodenními situacemi a činnostmi, které se dají přeměnit v zábavné pohybové aktivity a hry. Pokud dítě splnilo alespoň 30 úkolů a odevzdalo ke konci období vyplněný kupon svému učiteli, mělo možnost získat s vysvědčením i malé překvapení. 

Této možnosti, bohužel, využily jenom 2 děti....


Comments