Archiv!‎ > ‎5) 2014/2015‎ > ‎i) květen 2015‎ > ‎

Atletické jaro 2015

přidáno: 10. 5. 2015 8:42, autor: Marek Killar   [ aktualizováno 10. 2. 2016 3:37 ]

Už v minulém týdnu absolvovali žáci naší školy své každoroční atletické soutěže, které se, bohužel, sešly ve dvou po sobě jdoucích dnech. V úterý se konečně po letech zimy, deště či sněhu za pěkného počasí konal atletický čtyřboj na ZŠ Komenského v Trutnově. Družstvo chlapců ve složení Vašek Dvořák, Adam Kahoun, Petr Kurtinec, Martin Grundmann a Kuba Spurný potvrdilo svoji velmi dobrou výkonnost a zvítězilo, čímž postoupilo do krajského kola na konci května v Týništi n. O. Některé výkony byly opravdu obdivuhodné:

Středa už přinesla nám známé „kvalitní“ atletické počasí a závodilo se opět v provazech deště. Na trutnovském atletickém stadionu proběhlo okrskové kolo Poháru rozhlasu v atletice. Soutěže se zúčastnilo 24 žáků a žákyň ve třech kategoriích, včetně „pěti statečných“ z předchozího dne. Družstvo mladších žáků skončilo páté s nevelkou ztrátou na vyšší umístění, ale s nepříliš dobrým bodovým ziskem, mladší děvčata v průměrném bodovém zisku skončila v okrsku třetí a družstvo starších žáků svoji kategorii vyhrálo. Do okresního kola ve Dvoře Králové postupují nakonec pouze starší žáci a pokusí se ještě vylepšit bodový rekord školy ve své kategorii a samozřejmě i některé individuální výkony. Do krajského kola však postupuje pouze vítězné družstvo, což v konkurenci okresu už bude velmi složité. Tabule školních rekordů se ale po tomto roce určitě bude hodně měnit.

Množství fotografií z obou závodů si lze prohlédnout ve fotogalerii pana Ondráčka:

čtyřboj1, čtyřboj2, čtyřboj3, rozhlas1 a rozhlas2.