Archiv!‎ > ‎6) 2014/2015‎ > ‎i) květen 2015‎ > ‎

Atletická doba bronzová

přidáno: 29. 5. 2015 1:46, autor: Marek Killar   [ aktualizováno 10. 2. 2016 3:26 ]

Atletická doba bronzová pro naši školu nastala na dvou krajských finále. I postup do nich byl velmi obtížný, vždyť do krajského kola Poháru rozhlasu postupuje šest nejlepších škol kraje a v atletickém čtyřboji soutěží osm nejlepších školních družstev. 

My jsme se probojovali do obou soutěží, což už se podařilo jen škole z Týniště n.O., která oběma soutěžím vévodila.  Obě soutěže mají vysokou úroveň a závodníci dosahují velmi kvalitních výkonů. 

Ale ani naši se neztratili. Výkony v kouli přes 11 m, 60 m běhaných stabilně pod 8 s, pětimetrové pokusy v dálce, běh n a1500 m stlačený pod 5 minut a kilometr na hranici 3 minut a především ve všech závodech vítězný výkon ve skoku do výšky. 

O to s větším úsměvem se pak odpovídá na otázky rozhodčích či trenérů soupeřících družstev ohledně školního sportoviště, či množství žáků na škole potažmo navštěvujících atletický oddíl, či počet hodin tělesné výchovy. Všem jsem doporučil trénink sprintů na asfaltce mezi auty, vytrvalostního běhu mezi krtičinami, skoku do dálky na kupu písku. 

Dvě třetí místa na velmi kvalitně obsazených závodech krajské úrovně jsou tedy velkým úspěchem, který budou následovníci současných žáků jen těžko překonávat. 

O tyto úspěchy se zasloužili – Vašek Dvořák, Adam Kahoun, Petr Kurtinec, Kuba Spurný, Lukáš Řehák, Martin Grundmann, Marek Štěpán, Matěj Všetečka a Erik Tran. Všem patří poděkování a obdiv.                                                                                          
Mgr. Miloš Novotný Výsledkový servis:


1) POHÁR ROZHLASU - krajské finále, Nové Město n. M,  19.5.20152) ATLETICKÝ ČTYŘBOJ - krajské finále, Týniště n. O.,  26.5.2015
Comments