Archiv!‎ > ‎5) 2014/2015‎ > ‎h) duben 2015‎ > ‎

Štafetový pohár 2015

přidáno: 16. 4. 2015 9:14, autor: Marek Killar   [ aktualizováno 15. 2. 2016 4:11 ]

V loňském roce jsme absolvovali velmi úspěšně 1. ročník štafetového poháru žáků prvního stupně a přihlásili jsme se i letos. Na rozdíl od loňských závodů, kdy jsme byli přímo na krajském kole, letošní závody jsou už od okresních kol. Soutěžilo se tedy na atletickém stadionu v Trutnově.

Soutěž sestává ze štafety 4 chlapců a 4 dívek 2. a 3. tříd, obdobné štafety ze třídy  4. a 5., kde každý závodník běží stometrový úsek a nakonec ještě smíšené štafety 8 x 200 m. Časy všech tří štafet se sečtou a určí tak výsledné pořadí. Právě sčítání časů bylo letos velmi dramatické. Odnesli jsme si sice 3. místo ze štafety mladších, ale v celkovém součtu jsme skončili na 5. místě, avšak jen 4 vteřiny od druhého – postupového místa. Byli jsme jedinou vesnickou školou a soupeření s velkými městskými školami bylo tedy velmi důstojné. Nebýt chyb na některých předávkách, mohli jsme se i tak do krajského finále opět podívat.