Archiv!‎ > ‎6) 2014/2015‎ > ‎f) únor 2015‎ > ‎

Lyžařský výcvik 2015

přidáno: 2. 2. 2015 7:59, autor: Marek Killar   [ aktualizováno 10. 2. 2016 5:51 ]


Po loňské špatné zimě, kdy jsme odjezd na výcvik 3x odkládali, se nám letos „lyžák“ podařilo uskutečnit. Naším cílem bylo obnovit pobyt žáků na horách, protože to má celkově větší účinek než docházení na lyže v Mladých Bukách. Děti získají větší samostatnost, podívají se důkladněji na hory a více utuží třídní kolektiv. 

Celkem odjelo 21 žáků ze 7.a 8. třídy, 9 žáků pro zdravotní i jiné důvody nejelo. Celý šestidenní výcvik stál včetně vleků kompletně 2 800,- Kč, škola přispěla 4 tis Kč na dopravu a bezplatně zapůjčila žákům běžky. 

O žáky se postarali: Mgr. Eva Obručová, Ing. Jiří Procházka a Mgr. Pavel Petržela. Do budoucna bychom chtěli vždy zajistit i účast třídních učitelů.

Výcvik proběhl v Malé Úpě na Pomezních boudách – v hotelu Družba. Žáci měli ubytování hotelového typu včetně stravování a při nižší ceně jsme byli spokojení. Hlavní výhodou byla snadná dostupnost sjezdovky i běžeckých tratí, dobré sněhové podmínky a vhodné terény na základní výcvik. Kromě  pěti hodin denního výcviku měli žáci i teorii, společenské hry a byli celých 6 dnů vytíženi. 

Proběhly i běžecké a sjezdové závody a domů jsme se vrátili unaveni, ale spokojeni a hlavně bez úrazu.Výsledky sjezdového závodu:Příští rok je na řadě cyklistický kurz do Českého ráje. Doufám, že se sportovní a turistické kurzy stanou školní tradicí a že se jich bude účastnit většina žáků. Děti na podobné akce dlouho vzpomínají, naučí se na nich mnoho mimoškolních dovedností. Často právě sportovní kurzy znamenají začátek celoživotního sportování člověka, lásku k horám a přírodě a o to nám jde nejvíce. 

Na otázku proč většina Čechů dobře lyžuje existuje jedna z odpovědí, že právě většina českých dětí byla na školních lyžařských kurzech. Proto apelujeme na rodiče, aby nám s motivací a účasti žáků na kurzech pomáhali. Kurzy jsou určeny právě pro výcvik začátečníků a dětem vytváříme takové podmínky, aby se kurzů mohly po finanční i zdravotní stránce zúčastnit v co největším počtu.

 

                                                                                                                                    Mgr. Pavel Petržela, ředitel školyNakonec předkládáme 2 fotogalerie (učitelskou + K.Šedivkové z 8.A):

Lyžařský výcvik 2015


Lyžařský_výcvik_2015


Comments