Archiv!‎ > ‎6) 2014/2015‎ > ‎c) listopad 2014‎ > ‎

Mistrovství v piškvorkách

přidáno: 12. 11. 2014 1:47, autor: Kristýna Menšíková   [ Aktualizováno 10. 2. 2016 5:57 uživatelem Marek Killar ]

Ve středu 12.11.2014 se naši žáci poprvé zúčastnili soutěže v piškvorkách. Správně bychom měli psát v pIšQworkách. Tak se totiž oficiálně soutěž jmenuje - viz podrobnosti na těchto webových stránkách.

Nejprve se uskutečnilo školní kolo. Výsledky najdete na našich stránkách. 

Poté bylo vybráno 5 nejlepších, kteří nás ve středu reprezentovali na oblastním kole. To se uskutečnilo v CZECH SALES ACADEMY Trutnov - SOŠ s.r.o.  Jelikož jsme se zúčastnili poprvé, netušili jsme nic o organizaci ani o soupeřích.

Organizačně byl turnaj zvládnut velmi dobře. Například předkládáme hrací list, na kterém se boje odehrávaly:Byli jsme ale překvapeni velkým zájmem škol z celého okresu - celkem se zúčastnilo 24 pětičlenných týmů! Bohužel se hrála jen 1 kategorie, takže se spolu utkali středoškoláci se žáky škol základních.

Turnaj se nejprve rozdělil na 8 skupin po 3 školách. My jsme nejprve tedy narazili na ZŠ Mládežnická Trutnov. Proti nám zasedla samá děvčata a naši kluci těsně prohráli:


Abychom postoupili ze skupiny, museli kluci porazit děvčata z SOŠ a SOU Trutnov. Kluci se maximálně soustředili a porazili je:


Tím jsme skončili na druhém, postupovém, místě a očekávali jsme soupeře pro osmifinále. Dostali jsme vítěze jiné skupiny a to SPŠ Trutnov:


Tady už byl vidět výkonnostní rozdíl mezi středoškoláky a žáky základní školy. Soupeř nás tímto z turnaje vyřadil.

Konečné výsledky:Ale kluci si zahráli a vyzkoušeli si opět jiný druh zábavy. V příštím roce se zúčastníme opět, ale už bez třech deváťáků. Jistě najdeme srovnatelnou náhradu.

Ještě připojujeme celkové výsledky našeho družstva:


A i fotografie z této akce:

Piškvorky


Můžete si i přečíst reportáž oraganizátora oblastního kola v Trutnově (J.Kazda) - převzato z www.pisqworky.cz:

Zájem o logickou hru pIšQworky v Trutnově předčil všechna očekávání. Oblastní turnaj, který se zde dnes odehrál, se řadí mezi jeden z největších. Zúčastnilo se jej deset týmů ze základních škol a třináct ze středních. V boji o čtyři postupová místa do kraje byly úspěšnější střední školy, které získaly místa rovnou tři. Barvy základních škol bude v kraji hájit tým Fantastická pětka.

Krátce před devátou hodinou dorazil na turnaj i poslední opozdilec, a nic tak nebránilo jeho zahájení. Po vřelém přivítání se účastníci seznámili s pravidly soutěže. Následně si kapitáni každého týmu vylosovali umístění do skupin a zasedli ke stolu, kde už čekali jejich soupeři. Nebojácně zvedli své linery a hra začala.

Atmosféra u stolů byla zezačátku přátelská, ale postupem času se měnila ve velmi napjatou. Téměř každý hráč si postupně uvědomoval, že ačkoli do krajského turnaje postupují čtyři nejlepší týmy, je nutné se nejprve prokousat skupinou, což není vždy jednoduchý úkol. I když ale někdo nedosáhl výsledku, který očekával, nedělal si z toho těžkou hlavu a přešel k dalšímu soupeři.

Brzy jsme zjistili, kdo se probojoval až do playoff. Velmi dobře si vedly týmy ze základních škol, kterých se do playoff dostalo šest. Dalších deset týmů, které je doplnily, bylo ze středních škol. Jestliže někdo vypadl, mohl dále hrát s týmy, které taktéž nepostoupily do dalšího kola. Díky tomu nikomu nezmizela dobrá nálada, a nejeden hráč si tak našel nové kamarády.

V playoff pokračovala spanilá jízda základních škol – mezi osmi nejlepšími týmy byly tři ze základních škol. Čtvrtfinále přineslo nejnapínavější souboje, dozajista to bylo tím, že právě první čtyři týmy z dnešního turnaje se kvalifikují do krajského turnaje. Došlo i na rozstřel a to mezi Bradavkami a Kůže teamem, ve kterém lepšího výsledku dosáhl Kůže team. Další postupující byly Fantastická pětka, Qmasters a Old Stars A.

Ve finále se utkali Old Stars A s Kůže teamem a o třetí místo bojovali Gmasters s Fantastickou pětkou. Fantastická pětka bohužel nezvládla dát svých pět dohromady a tak třetí místo získali Qmasters. Ve finále málem opět došlo na rozstřel, ale nakonec Old Stars A toto potenciální nebezpečí odvrátili a zvítězili 12:8.

  1. místo: Old Stars A (Bezpečnostně právní akademie) ve složení: Lýdie Leová, Jakub Novotný, Jiří Strnad, Lukáš Koutník, Michal Cengr
  2. místo Kůže team (VOŠ zdravotnická a SZŠ) ve složení: Ondřej Podolník, Pavel Peprníček, Daniel Postupa, Daniela Valná, Jakub Eliáš
  3. místo Qmasters (Gymnázium Dvůr Králové nad Labem) ve složení: Patrik Nácovský, Jakub Jebousek, Vendula Čajková, Tomáš Janeček, Aneta Pichová
Fotogalerii organizátorů naleznete zde.


Comments