Archiv!‎ > ‎2) 2018/2019‎ > ‎j) červen 2019‎ > ‎

Výlet dobrých žáků

přidáno: 28. 6. 2019 0:55, autor: Marek Killar   [ aktualizováno 16. 10. 2019 4:55 ]


V úterý 25.6. jsme se vydali na tradiční výlet dobrých žáků, který škola pořádá pro vybrané studenty za dobré chování, slušný prospěch a aktivní účast na akcích školy. V 7 hodin jsme vyrazili směr Hradec Králové s úmyslem navštívit továrnu světoznámé klavírní firmy Petrof, která již 155 let působí na stejné adrese. 

Po opožděném příjezdu jsme byli rozděleni na dvě skupinky a ujali se nás Jeníček a Mařenka, tedy Honza a Maruška, kteří nás spolehlivě provedli odzdola nahoru a zase dolů po celé továrně. Byli jsme svědky výroby rezonanční desky, dozvěděli jsme se, jaký je rozdíl mezi pianinem a klavírem, prohlédli jsme si řezbářské výtvory zdobící ty nejdražší klavíry, zhlédli jsme leštění nalakovaných částí nástroje. Velký ohlas měla malá komůrka, ze které se ozýval nepředstavitelný rachot, asi jako když děti zkouší hrát na klavír. Po otevření dveří jsme zjistili, že na úplně nové pianino stroj „ohrává“ nové struny, aby měl zákazník piano tzv. „zajeté“. Dětem se to velmi líbilo!

Pak už jen projít sálem, kde bylo postaveno asi 9 klavírů a pianin, na které jsme si mohli zahrát, a přes expedici jsme se přesunuli do firemního muzea. Tam nám prapravnučka zakladatele Antonína Petrofa přiblížila pohnuté dějiny firmy, podívali jsme se na dva samohrací klavíry (jeden se pouštěl přes mobilní telefon), zazpívali jsme si u klavíru a hurá do Petrof Café, nové budovy v areálu firmy se showroomem a kavárnou. Nejdražší vystavený kus bylo koncertní křídlo s cenovkou přes 6,5 milionu, jedno z levnějších zase malé pianino v barvě Ferrari za čtvrt milionu…

Archeopark ve Všestarech jsme z časových důvodů vynechali a autobusem popojeli ke koupališti Flošna, kde jsme strávili zbytek dne v bazénech, na tobogánech, na vířivkách a na obědě. Obzvlášť oblíbený byl tobogán sjížděný na nafukovacích kolech. Ve velmi teplém dni jsme ocenili i rozlehlý stín na travnaté ploše areálu a vychutnávali si zmrzliny a další dobroty. Celkově měl bazén větší ohlas než návštěva Petrofu. Děti měly spoustu zážitků, a proto při zpáteční cestě mnoho malých i velkých cestovatelů usnulo.

Těšíme se na příští rok! Comments