Archiv!‎ > ‎1) 2018/2019‎ > ‎i) květen 2019‎ > ‎

Zpráva o jarním sportování

přidáno: 23. 5. 2019 1:53, autor: Marek Killar   [ aktualizováno 19. 6. 2019 23:57 ]

Jaro bývá bohaté na sportovní soutěže. Prvním letošním sportovním podnikem byl fotbalový Mc Donald´s Cup. Ve starší kategorii 4. a 5. tříd jsme s týmem složeným pouze ze tří fotbalistů a dokonce se třemi dívkami v sestavě (rvaly se statečně) nepostoupili. (K postupu by stačil i jediný vstřelený gól navíc.) V kategorii 1. - 3. tříd jsme měli tým složený převážně z chlapců chodících do fotbalového oddílu. Ti odehráli velmi povedený turnaj a bez obdržené branky zvítězili. Na okresní turnaj jsme neodjeli, protože ve stejnou dobu měli žáci již zaplacený plavecký výcvik a do něj v loňském roce rodiče nechtěli zasahovat. Letos nebyl čas na rozhodování, zda odjet. Nicméně vystoupení žáků bylo dobré – tedy to fotbalové. Ale kde je na vesnici víc fotbalistů??

Více fotografií z Mc Donald´s Cupu naleznete zde.

Pak už přišla na řadu atletika. Štafetový pohár je soutěž popisovaná už v minulých letech, které se účastníme již od jejího založení. Ani letos jsme z nabitého okresu nepostoupili přímo, ale čekali jsme na časy ze zbylých okresů. Nakonec jsme se mezi nejlepší patnáctku škol z celého kraje dostali. V Novém Městě jsme obsadili dvanácté místo mezi spoustou velkých městských, i sportovně zaměřených škol. Koneckonců už jen postup je velkým úspěchem a závodit v atletice v 5°C a dešti je jen pro otrlé.

Více fotografií ze Štafetového poháru (okres) naleznete zde.

Více fotografií ze Štafetového poháru (kraj) naleznete zde.

Dvě čtveřice žáků absolvovaly ještě atletický trojboj, čtvrťáci obsadili čtvrté, páťáci páté místo v okrese. Při propojení dvou nejlepších z každé třídy bychom dosáhli i na třetí příčku, ale postupová do kraje byla jen první dvě místa. Výkony některých žáků ze soupeřících škol byly obdivuhodné a záviděníhodné.

Více fotografií z Atletického trojboje naleznete zde.

Předposlední akcí letošního jara byl Pohár rozhlasu pro druhý stupeň. Z nedostatku žáků se slušnými výkony jsme obsadili pouze starší kategorii doplněnou o pár mladších žáků. Letos se konalo přímo okresní kolo a chlapci v něm obsadili sedmou, dívky osmou pozici za většími městskými školami z celého okresu.

Poslední akcí bude počátkem června Čokoládová tretra, tedy atletická běžecká soutěž.

Děkuji všem zúčastněným žákům za výkony a paní Cervanové za fotodokumentaci. Přestože nám letošní jaro nedopřálo příliš tréninku, zvládli jsme soutěže se ctí. Jen kdyby bylo více sportujících dětí.