Archiv!‎ > ‎3) 2017/2018‎ > ‎i) květen 2018‎ > ‎

Superúspěch na Štafetovém poháru!

přidáno: 16. 5. 2018 2:41, autor: Marek Killar   [ aktualizováno 3. 10. 2018 0:45 ]


Když jsme před dvanácti dny absolvovali okresní kolo této soutěže, měli jsme radost ze třetího místa v okrese. Být třetí nejlepší školou okresu v našich sportovních podmínkách, velikosti školy a počtu žáků je přece úspěch. Ale čekali jsme na časy škol z dalších okresů. Po jejich zhlédnutí zavládl smutek, neboť nám na postup chyběly dvě vteřiny. Přesto jsme obdrželi pozvánku ke krajskému kolu a urychleně odeslali přihlášku. Jediný den pak zbyl na přemýšlení o složení štafety pro krajské kolo a zajištění dopravy. Vše bylo narychlo, ale povedlo se. I všichni potřební závodníci se uzdravili. O to víc se hodilo, že jsme stihli průběžně i trochu trénovat. Vše jsme nakonec zúročili.

Postupovali jsme tedy až jako poslední nominovaná škola se čtrnáctým časem, vlastně jako outsideři. V první štafetě na 8 x 100 m žáků 1. - 3. tříd jsme sice skončili ve svém rozběhu poslední, ale s nevelkým odstupem, štafeta 4. – 5. tříd byla třetí. Byli jsme ale nalosováni do rozběhů s velmi silnými štafetami a šlo o naše časy. Před závěrečnou štafetou na 8 x 200 m jsme figurovali na průběžném devátém místě. Už to byl úspěch. Ale trénované dvoustovky se vyplatily. Opravdu jsme zazářili a skvělým časem se vyhoupli na celkové sedmé místo a vylepšili i školní rekord:


Při vyhlašování nás sice neprávem ohlásil ředitel závodu jako deváté, ale diplom se správným časem i pořadím mluví jasně. A Vojta Matuška navíc vyhrál i jednu z doplňkových disciplín. Prostě úspěch jako hrom. Bylo příjemné přijímat gratulace a uznání od pořadatelů, rozhodčích i učitelů mnohonásobně větších škol.                     

Poděkování patří především těm, kteří toto krásné umístění vybojovali, ale i všem, kteří bojovali o nominaci a nutili se tak navzájem k lepším výkonům, a také náhradníkům, kteří absolvovali okresní kolo a byli i v den odjezdu na krajské kolo připraveni zaskočit za své kamarády v případě nemoci.                                                                                                          

Nevím, zda se ještě někdy budeme schopni posunout někam výš, ale už za rok se o to budeme snažit.                                                                                                            

Mgr. Miloš Novotný


P.S. Díky mamince L.Netíka se můžete podívat na tento historický úspěch i na fotografiích.

Comments