Archiv!‎ > ‎2) 2017/2018‎ > ‎i) květen 2018‎ > ‎

Jarní sportování mimo školu

přidáno: 9. 5. 2018 5:10, autor: Marek Killar   [ aktualizováno 3. 10. 2018 0:42 ]

Koncem dubna a počátkem května reprezentovali žáci naši školu ve třech sportovních soutěžích. První z nich byl Mc Donald s´Cup, soutěž týmů žáků prvního stupně v kopané. Přihlásit jsme nakonec mohli pouze kategorii žáků 1.-3. třídy, ve 4.-5. třídě nenajdeme osm potřebných dětí schopných honit se po hřišti za míčem. Právě zmíněný počet chlapců z 1.-3. třídy nakonec odjel do Trutnova a odehrál své okresní kolo. Skončil v něm nakonec na 5. místě, od postupu k lepšímu umístění nás dělil nejspíše jen další šikovný fotbalista do pole a také možnost střídání odpočatých hráčů. Nekopal dříve na vesnici každý kluk do míče?

Další várka fotografií je tady.

Další sportovní soutěží byl každoroční Štafetový pohár v běhu na 100 a 200 m. Patříme k nemálo školám v republice, které se této soutěže účastní od počátku, a na pátý ročník jsme se připravovali už od podzimu. Konkurovat městským školám se dá jen pořádným tréninkem. Díky jedné malé chybičce a absenci jedné opory jsme skončili na třetím místě v okrese a podle zaběhnutých časů jsme opravdu mohli reálně pomýšlet na vítězství a jasný postup do krajského kola. Takhle nás čeká ještě podobně nervózní čekání na výsledky z ostatních okresů, jako tomu bylo i v loňském roce, kdy jsme pak jako jediná vesnická škola startující v krajském kole obsadili nádherné deváté místo. Vyjde to i letos a dostaneme se mezi nejlepší patnáctku v kraji?

Ostatní fotky si lze prohlédnout zde.

Poslední akcí, kterou se zatím snažíme nevynechávat, je atletický Pohár rozhlasu. Sestavovat školní týmy v různých kolektivních hrách je už dávno velký problém, ale nyní už začíná být nereálné obsadit ve všech kategoriích všechny disciplíny této soutěže. A protože Atletický svaz prosadil od letošního roku opět přerozdělení kategorií podle věku, nikoli podle školních ročníků, museli jsme kategorii mladších žáků oželet. Ti zbylí schopní pohybu a splňující věk by končili ve svých disciplínách daleko za ostatními. Nakonec byly mladší žákyně v okrsku na 3. a starší žáci i žákyně na 4. místě. Hýbat se už nikdo moc nechce a pár těch, kteří chodí do nějakých sportovních oddílů to nezachrání. Třeba se blýskne na lepší časy díky Hodině pohybu navíc a většímu počtu dětí na I. stupni. Přesto patří těm statečným, co šli zkusit se poprat o co nejlepší výsledky dík.