Archiv!‎ > ‎4) 2016/2017‎ > ‎i) květen 2017‎ > ‎

Hezký úspěch na štafetovém poháru

přidáno: 18. 5. 2017 14:09, autor: Marek Killar   [ aktualizováno 28. 8. 2017 22:39 ]

Před 14 dny jsme absolvovali okresní kolo této soutěže, které se účastníme od jejího založení. Přes malé zaváhání a celkově třetí místo nám nakonec náš výsledný čas stačil na postupové místo do krajského kola, kam je pozváno 15 nejlepších štafet celého kraje.

V průběhu týdne jsme ještě stihli trošku potrénovat a hledali jsme optimální složení naší štafety. Nakonec jsme ke krajskému kolu odjeli s jedinou změnou oproti kolu okresnímu a spoléhali na zkušenosti. Věděli jsme, že jsme postoupili třináctým časem a cílem bylo si aspoň o jedno místo polepšit.


Po absolvování obou štafet na 8 x 100 m pořadatelé přečetli průběžné pořadí a k našemu překvapení jsme před závěrečnou – a rozhodující – štafetou na 8 x 200 m figurovali na krásném desátém místě. Rozdíly byly ale minimální a každá chyba nás mohla stát výrazný posun výsledkovou listinou směrem dolů.  Nastoupili jsme tak do druhého rozběhu, tedy se všemi do té doby lepšími družstvy. Jedno z nich jsme dokázali svým časem ještě předskočit a náš diplom tedy zdobí krásná devítka, jsme tedy devátí v kraji. A byli jsme jedinou venkovskou školou, která v krajském kole závodila. Navíc jsme vylepšili hodnotu školního rekordu a oproti okresnímu kolu zlepšili celkový čas o osmnáct sekund!

Poděkování patří tedy všem, kteří tento úspěch vybojovali, ale i těm, kteří se o nominaci prali a donutili se navzájem ke zlepšování svých výkonů a to je ten nejdůležitější cíl.

                                                                                                            Miloš Novotný, uč.tv


fotografie z okresního kola 


Comments