Archiv!‎ > ‎4) 2015/2016‎ > ‎i) květen 2016‎ > ‎

Štafetový pohár 2016

přidáno: 6. 5. 2016 2:17, autor: Marek Killar   [ aktualizováno 29. 6. 2016 1:29 ]

I v letošním roce jsme se zúčastnili této atletické soutěže pro žáky 1. stupně ZŠ, do které každá škola vybírá osm nejlepších běžců  z  1. - 3. třídy, vždy 4 chlapce a 4 dívky a obdobně tak i ze 4. - 5. třídy. Družstvo tedy tvoří 16 závodníků a výkon každého z nich je velmi důležitý. 

Nejprve se odběhne štafeta mladších 8 x 100 m, pak na stejné distanci štafeta starších. Na závěr vybere každá škola dva své nejlepší běžce a dvě běžkyně z obou kategorií a ti vytvoří štafetu 8 x 200 m. Zbylá osmička závodníků vytvoří obdobnou štafetu pro případ, že se to té první úplně nepovede. Každý tedy závodí dvakrát a snaží se svojí rychlostí přispět k úspěchu družstva. 

Pro nás byl tento ročník už třetí v pořadí a podle zkušeností z předchozích let jsme si udělali nominační závody a školu pak reprezentovali ti nejlepší. Do nominace bohužel zasáhla i zranění a nemoci. 

A jak jsme letos dopadli? Vlastně tak napůl. V našem okrese jsme skončili na 4. místě, ale dosažený čas nám nestačí k postupu do krajského kola, kde jsme byli dva předchozí roky. 

Stojí za tím určitě velmi nepříznivé počasí při závodech i před nimi, kdy nebylo možné venku více trénovat, větší konkurence – zapojuje se stále více škol, nebo se začíná projevovat nedostatek pohybu našich žáků? Soupeřit pak s velkými školami s množstvím žáků je těžké, přitom by nám k postupu stačilo, kdyby každý závodník vylepšil svůj výkon o jedinou sekundu.      

Výsledky v rámci kraje:


                                                                                          

Miloš Novotný, uč.tv 

Comments