Archiv!‎ > ‎5) 2015/2016‎ > ‎d) prosinec 2015‎ > ‎

Jazykový vzdělávací pobyt v Anglii

přidáno: 1. 12. 2015 1:41, autor: Marek Killar   [ aktualizováno 10. 2. 2016 5:42 ]

Díky velkému úsilí pana ředitele Mgr. Petržely, kterému se podařilo zajistit peníze z grantu OPVK, se mohlo 40 žáků ZŠ Mladé Buky a učitelé jako doprovod zúčastnit jazykově vzdělávacího pobytu v Anglii. Na cestu jsme se vydali 22. listopadu ihned po obědě. Po dlouhé cestě přes Německo a Belgii jsme dorazili do Calais ve Francii a trajektem přes Lamanšský průliv jsme se přeplavili do Doveru v Anglii. Anglie nás přivítala silným větrem a chladným počasím, které se k našemu štěstí v dalších dnech zlepšilo. Naše první cesta vedla do Brightonu, kde jsme navštívili zábavné molo Brighton Pier, bývalou královskou rezidenci Royal Pavilion a historickou část města.


Po dlouhé cestě a celodenním výletě do Brightonu jsme se už všichni těšili do Hastings, plni očekávání, jaké rodiny nás uvítají ve svých domovech.

Další dny probíhaly podobně. Dopoledne měly děti výuku v Embassy Hastings Study Center a odpoledne jsme jezdili na výlety.


Po škole jsme první den jsme lépe poznali město Hastings, kde jsme navštívili Sea Life Center a starou část města. Nechyběla procházka po pláži, kde děti našly mnoho mušlí a dalších „pokladů“.  Další výlet po výuce směřoval k útesům Seven Sisters. Jedinečná podívaná na útesy i okolní přírodu nás uchvátila. 


Při zpáteční cestě jsme si v městečku Battle připomněli slavnou bitvu u Hastings. Po poslední výuce ve škole jsme vyrazili na výlet k hradu Scotney Castle, který se nachází v krásné zahradě.


Poslední a velmi očekávaný výlet byl samozřejmě do Londýna. Na tento den se všichni těšili. Do Londýna jsme vyrazili ihned po rozloučení s našimi rodinami, kterým jsme poděkovali za vlídné přijetí a pobyt. V Londýně vedla první cesta k nultému poledníku a observatoři v Greenwich, dále pak lodí kolem Tower Bridge a kolem bývalého paláce a pevnosti Tower of London k Houses of Parliament a Clock Tower se známým zvonem Big Ben. Prošli jsme kolem Westminster Abbey, kde se vdávala Kate s Williamem a kde byl korunován nejen Vilém I. Dobyvatel (datum si snad už všechny děti pamatují J). Dále vedly naše kroky přes St. James´s Park k Buckinghamskému paláci a na Piccadilly Curcus. Po prohlídce nejznámějších míst Londýna jsme zamířili metrem zpět k autobusu, kde na nás čekaly ohřáté párky a chleba.

Cesta zpět proběhla bez problémů a 28. listopadu kolem páté hodiny jsme dorazili zpět do Mladých Buků, kde na nás čekali natěšení rodiče a vítali své dětičky J.

Ráda bych pochválila děti za zodpovědné chování a skvělou atmosféru během výletu  a  také bych ráda poděkovala svým kolegyním Mgr.Evě Obručové, Mgr. Marii Lipinové, Mgr. Lucii Farkašové a Petře Hejzlarové za skvělou spolupráci a podporu.

Bc. Denisa Červená


Velmi bohatou fotogalerii z pobytu si můžete prohlédnout zde:

Anglie - 1.částAnglie - 2.část


Comments