Výstava Tutanchamon RealExperience

přidáno: 10. 1. 2020 0:50, autor: Marek Killar   [ aktualizováno 10. 1. 2020 0:52 ]

Dne 9.1.2020 jsme vyrazili na výlet do Národního muzea v Praze na výstavu Tutanchamon RealExperince uspořádanou ke stému výročí objevení jeho hrobky. Výstava byla připravena ve spolupráci s Laboratoriorosso.

Výstavu dělaly zajímavější krátké filmy o jeho životě i smrti a poté i nalezení hrobky. K nahlédnutí byly i artefakty nalezené v jeho hrobce, které byly zapůjčené  nadací Fritze Behrence z muzea Augusta Kestnera v Hannoveru.

Ve zbylém čase jsme navštívili expozici Sametová revoluce. Mohli jsme tak více nahlédnout do ne tolik vzdálené historie naší republiky.

I přes nepříznivé deštivé počasí jsme si výlet užili. Těšíme se na další návštěvu Prahy a shlédnutí dalších pražských památek.

Žáci a žákyně 6.- 9.třídy