Vyšla hvězda nad Betlémem

přidáno: 8. 12. 2017 11:30, autor: Vlasta Šolcová   [ aktualizováno 8. 12. 2017 11:48 ]

Ve čtvrtek 7. 12. navštívili žáci 1. až 4. třídy divadelní představení Vyšla hvězda nad Betlémem, které pro ně v trutnovském UFFU připravili členové divadla Drak z Hradce Králové. Příběh o narození Ježíška se dětem velmi líbil.

Žáci 1., 3. a 4. třídy navštívili také výstavu betlémů na Staré radnici. Děti zaujaly materiály, ze kterých byly betlémy vyrobeny (dřevo, papír, látky, těsto).

Žáci 2. třídy si zase prohlédli v trutnovském muzeu výstavu, která svým návštěvníkům představila betlémy, lyže, sáňky, brusle a další předměty spojené s Vánocemi a zimními radovánkami našich předků. Druháci se některým vystaveným exponátům upřímně divili.

Čas do odjezdu vlaku děti vyplnily prohlídkou vánočně vyzdobeného Trutnova.